Pokemon Go żyje i ma się świetnie. Gra przekroczyła miliard pobrań

Pokemon Go żyje i ma się świetnie. Gra przekroczyła miliard pobrań

Pokémon Go nie występuje w nagłówkach tak często jak kiedyś, ale ten mobilny tytuł wciąż pozostaje niezwykle popularny wśród użytkowników. Trzy lata po premierze, kiedy ten tytuł AR szturmem podbił cały świat, producent ogłosił, że przekroczono niezwykły kamień milowy w postaci miliarda pobrań gry. Kiedy gra pojawiła się w 2016 roku na rynku, Pokémon Go ustanowiło nowy rekord najczęściej pobieranej gry w pierwszym tygodniu istnienia. Miliony graczy na całym świecie przejawiali niemalże objawy uzależnienia i spędzali w grze więcej czasu niż na Facebooku.

7 miliardów dolarów strat, wywołanych przez wypadki drogowe wywołane grą oraz dwa zgony - to amerykańskie statystyki szaleństwa wywołanego Pokemon Go w ciągu pierwszych 5 miesięcy obecności na rynku.

Grę otaczało jednak wiele negatywnych historii, wliczając w to kryminalistów, którzy wykorzystywali usługi geolokalizacyjne z gry do przeprowadzania napadów z użyciem broni. Co więcej, użytkownicy masowo najeżdżali prywatne posiadłości, parki i plaże, pozostawiając za sobą masę śmieci. Do tego należy doliczyć festiwale, które okazały się katastrofą oraz nawet 7 miliardów dolarów strat, wywołanych przez wypadki drogowe wywołane grą oraz dwa zgony. Wszystko to w zaledwie 5 miesięcy od premiery gry.

Podejrzewano, że Pokémon Go to tylko chwilowa moda, która wkrótce umrze, podobnie jak inny mobilny tytuł Nintendo - Miitomo. Teraz jednak okazało się, że grę pobrano już miliard razy. Ponad połowa tych pobrań nastąpiła w ciągu pierwszych dwóch miesięcy od uruchomienia, a deweloper Niantic powiedział, że do lutego 2017 roku osiągnięto 650 milionów pobrań, a w maju 2018 roku liczba ta wzrosła już do 800 milionów. W ciągu ostatnich 14 miesięcy gra osiągnęła ponad 200 milionów nowych pobrań. Nie oznacza to, że miliard ludzi gra w Pokémon Go. Liczba ta obejmuje ponowne pobrania, a wielu graczy zrezygnowało z aplikacji i całkowicie ją usunęło. W maju ubiegłego roku Superdata oszacowało, że gra posiada 147 milionów aktywnych użytkowników. Sensor Tower przewiduje, że Pokémon Go przekroczy w tym roku przychody w wysokości 3 miliardów dolarów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pokemon Go żyje i ma się świetnie. Gra przekroczyła miliard pobrań

 0