Pokémon Scarlet/Violet zapowiedziane. Gra trafi na Switcha jeszcze w tym roku

Pokémon Scarlet/Violet zapowiedziane. Gra trafi na Switcha jeszcze w tym roku

Po Pokémon Brilliant Diamond/Shining Pearl oraz Pokémon Legends: Arceus wciąż nie macie dość pokémonów? Świetnie się składa, bo Nintendo przygotowuje dla nas dokładkę.

W listopadzie do sklepów trafiła gra o pokémonach w bardziej klasycznej odmianie - Pokémon Brilliant Diamond/Shining Pearl. W styczniu kolejna, tym razem bardziej nowoczesna - Pokémon Legends: Arceus. Większość z graczy, którzy zaczęli w nią grać zaraz po premierze, prawdopodobnie nie zdążyła jej jeszcze ukończyć. Tymczasem Nintendo już zapowiedziało kolejną produkcję z pociesznymi (choć niekoniecznie) stworkami w rolach głównych. Podczas wydarzenia Pokémon Presents ogłoszono prace nad Pokémon Scarlet/Violet. Gra ukaże się jeszcze w tym roku, oczywiście wyłącznie na konsolę Nintendo Switch.

Pokémon Scarlet/Violet to już dziewiąta generacja popularnej serii gier. Nintendo zapowiedziało, że gra ukaże się jeszcze w tym roku. Oczywiście tylko na Pstryczku.

Na razie nie wiemy zbyt wiele o Pokémon Scarlet/Violet. Wspomniano, że akcja gry będzie się toczyć w otwartym świecie, więc całkiem prawdopodobne, że otrzymamy coś na wzór wydanego w styczniu Pokémon Legends: Arceus. Poznaliśmy też startery, pomiędzy którymi będziemy mogli wybierać. To Spirigatito (pokémon trawiasty), Fuecoco (pokémon ognisty) oraz Quaxly (pokémon przypominający... kaczkę). Ich wizerunki zobaczycie w zwiastunie, który zamieściliśmy nad tym akapitem. Więcej szczegółów na temat Pokémon Scarlet/Violet poznamy prawdopodobnie w najbliższych miesiącach. Skoro premiera ma się odbyć jeszcze w tym roku, nie pozostało wiele czasu.

A jeśli podczas lektury powyższej informacji naszła was ochota na zabawę z pokémonami, a nie mieliście z tą serią dawno do czynienia, zdecydowanie polecamy wam zapoznać się z Pokémon Legends: Arceus. Gra zdobyła bardzo wysokie noty zarówno w mediach, jak i wśród graczy (średnia na portalu Metacritic to 8,3/10). Wiele osób chwali jej twórców za udane inspiracje innym przebojem ze Switcha - The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pokémon Scarlet/Violet zapowiedziane. Gra trafi na Switcha jeszcze w tym roku

 0