Pokerowy roguelike nieoczekiwanym hitem na Steam

Pokerowy roguelike nieoczekiwanym hitem na Steam

Steam podbija nowa gra i nie jest to żaden wyczekiwany hit, tylko nietypowy, pokerowy roguelike. Chodzi o Balatro, który w ciągu trzech dni od premiery spotkał się z ogromnym zainteresowaniem graczy.

Kilka dni temu na Steam trafił Balatro, czyli nietypowy roguelike inspirowany pokerem. Istotne jest tutaj słowo "inspiracja", bowiem sami deweloperzy ze studia LocalThunk przekonują, że nie jest to klasyczny hazard. Rozgrywka jest w zasadzie prosta, otóż gracze łączą unikalne karty Jokera. Istnieje ponad 150 różnych typów kart Jokerów, które posiadają różne zdolności, wraz z pięcioma potencjalnymi wariantami każdego Jokera, co jeszcze bardziej zwiększa wszechstronność posiadanej talii.

Balatro, czyli nietypowy roguelike inspirowany pokerem okazał się nieoczekiwanym hitem na Steam.

Gra jest prezentowana w kolorowej estetyce CRT fuzz z ręcznie wykonaną grafiką pikselową. Zawiera także ścieżkę dźwiękową synthwave. Jak się okazuje ten właśnie tytuł nieoczekiwanie stał się hitem Steama i zadziwił deweloperów początkową sprzedażą.

Jak wynika z podanej przez nich informacji Balatro w ciągu 72 godzin odnotował sprzedaż na poziomie 250 tysięcy egzemplarzy. Według SteamCharts w tej chwili w grę gra jednocześnie ponad 35 tysiecy graczy, więc nie jest to rewelacyjny wynik, ale z drugiej strony to gra single player.

W pewnym stopniu napędzić sprzedaż pomogli także youtuberzy oraz stremerzy promujący produkcję. Balatro jest dostępne na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch, Xbox One i Xbox Series X|S. Zebrał pozytywne recenzje i obecnie znajduje się na platformie Metacritic z wynikiem 89. Na Steam gra kosztuje 64,99 złotych.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pokerowy roguelike nieoczekiwanym hitem na Steam

 0