Polish Esport Cup 2020 – poznalliśmy datę startu turnieju

Polish Esport Cup 2020 – poznalliśmy datę startu turnieju

Actina PACT zapowiedziała oficjalny turniej e-sportowy Polish Esport Cup 2020, który odbędzie się w dniach 11 maja 7 czerwca 2020 roku. Organizatorzy nie odsłaniają jednak wszystkich kart od razu, a więcej informacji poznajemy w kolejnych dniach. I tak w ramach Polish Esport Cup 2020 zaplanowano pierwszy polski turniej Valoranta z kolei w przypadku doskonale wszystkim znanego Counter-Strike: Global Offensive przygotowano rozgrywki 2 vs 2 dedykowane amatorom oraz 5 vs 5, w których udział wezmą organizacje półprofesjonalne, czyli takie złożone z zawodników nieposiadających profesjonalnych kontraktów z zawodowymi organizacjami. Łącznie w tzw. „Skrzydłowym” obserwować będziemy maksymalnie 1024 ekipy w akcji, a w standardowym formacie 640 zespołów. Natomiast w Valorancie odbędą się starcia 5 vs 5 i może w nich zawalczyć każdy chętny, zaś udział w nim weźmie łącznie 320 graczy.

Organizowany przez Actina PACT turniej Polish Esport Cup 2020 odbędzie się w dniach 11 maja oraz 7 czerwca 2020 roku.

Polish Esport Cup 2020 – poznalliśmy datę startu turnieju

Warto podkreślić, iż wszystkie mecze obejrzymy podczas streamów z udziałem profesjonalnych komentatorów. Ponadto Actina PACT potwierdziła, że turniej jest organizowany we współpracy z AMD Gaming, MSI Gaming, Granko Fajne oraz serwisem Gram.pl. W związku z trwającą pandemią koronawirusa turniej wspiera akcję #StayAtHome i odbędzie się wyłącznie w formie online, a więc najbezpieczniejszej dla wszystkich osób. Co ważne PACT znany jest z organizacji wielu e-sportowych eventów zarówno dla profesjonalnych graczy, jak i amatorów czy stoisk targowych. Jedną z takich akcji jest #PACTit CHALLENGE, w których udział brały czołowe polskie drużyny oraz zagraniczni goście.

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez Gram.pl organizatorzy Polish Esport Cup 2020 przewidzieli nagrody nie tylko dla uczestników biorących udział w turnieju, ale również oglądających transmisję na żywo. Wydarzenie zapowiada się całkiem interesująco i z pewnością umili czas podczas pandemii COVID-19. Należy zaznaczyć, iż wcześniejsze tego rodzaju projekty podczas kwarantanny cieszyły się sporym zainteresowaniem i w tym przypadku raczej nie będzie inaczej. Jeśli jesteście zainteresowani turniejem to polecamy zaglądać bezpośrednio na oficjalny profil Actina PACT na Facebooku, aby poznać detale.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Polish Esport Cup 2020 – poznalliśmy datę startu turnieju

 0