Polityk pomylił lądowanie samolotu w GTA V z prawdziwym zdarzeniem

Polityk pomylił lądowanie samolotu w GTA V z prawdziwym zdarzeniem

Politycy i gry wideo nie mają się ku sobie. Najczęściej ci pierwsi chcą zaistnieć na kontrowersjach, które licznie pojawiają się wokół tych drugich. Na szczęście jednak nie jest tak zawsze i czasem takie połączenie przynosi dość nieoczekiwane i zabawne historie. Bohaterem właśnie takiego zdarzenia okazał się pakistański polityk Khurram Nawaz Gandapur, który w miony weekend stał się prawdziwą sensacją w internecie. Gandapur, który piastuje stanowisko sekretarza generalnego w partii Pakistan Awami Tehreek, omyłkowo uznał, że zapis pochodzący z Grand Theft Auto V (GTA V) od Rockstar Games przedstawia autentyczne wydarzenie i oczywiście podzielił się tą sensacją z całym światem.

Jak widać GTA V jest tak dobre, że niektórzy są w stanie pomylić je z rzeczywistością ;)

Prezentowany materiał nie był typową akcją z GTA V, gdzie najczęściej przedstawiane są różne przestępstwa. Tym razem autor nagrania skupił się na lądującym samolocie, który niemal uderzył w przejeżdżającą przez płytę lotniska cysternę z paliwem. Polityk po zrozumieniu swojej wpadki usunął wpis na Twitterze, jednak jak wiadomo internet nie zapomina i w sieci można odnaleźć zarchiwizowany cały wątek. Niestety polityk nie był odosobniony w swoim przekonaniu, że to prawdziwe wydarzenie, co pokazywały niektóre z komentarzy pod wpisem.

Próbując nieco usprawiedliwić Gandapura, trzeba sobie uświadomić, że niektórzy politycy nie są zbyt biegli w sprawach związanych z techniką i komputerami. Co więcej, ten konkretny film z gry, nie jest typowym dla tego gatunku gameplayem. Powiązanie filmu z grą dla osoby niezaznajomionej z tematem mogło więc być trudne. Mimo wszystko, oczekiwanie od dorosłej osoby odróżnienia wygenerowanego obrazu pochodzącego z gry, to chyba nie jest zbyt wiele? Choć mamy na uwadze, że wkrótce może się to zmienić, zwłaszcza patrząc na rozwój deepfakes oraz coraz lepszej grafiki komputerowej.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Polityk pomylił lądowanie samolotu w GTA V z prawdziwym zdarzeniem

 0