Polska zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata w Overwatchu!

Polska zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata w Overwatchu!

Overwatch World Cup powraca. Deweloperzy wypuścili listę 32 regionów, które zakwalifikowały się do fazy rozgrywek. Wśród nich mamy Polskę!

E-sportowa strona Overwatcha staje się z roku na rok coraz bardziej popularna. Jesteśmy świadkami organizowania coraz większej ilości turniejów oraz narastającej ilości graczy dołączających na profesjonalną scenę produkcji Blizzarda. Tym razem inicjatywę pokazali wydawcy i ponownie będziemy mogli obserwować zmagania w ramach Overwatch World Cup. Wśród zakwalifikowanych do rozgrywek znalazła się Polska, która w rankingu 32 regionów uplasowała się na 18. miejscu. Pierwsze miejsce zajęły Chiny z łączną ilością 4550 punktów. Tabelę zamknęła Rumunia z punktacją na poziomie 3861. Na oficjalnej stronie Overwatch World Cup znajdziecie kompletną listę notowanych drużyn oraz wszelkie informacje dotyczące całego wydarzenia. Na razie rozgrywki nie są zapowiedziane na żaden konkretny termin - wiemy jedynie, że faza grupowa odędzie się latem, natomiast finały zostaną rozegrane podczas BlizzConu 2017.

Polacy powalczą o tytuł Mistrza Świata w Overwatch World Cup.

Pełen ranking 32 krajów został sporządzony biorąc pod uwagę 100 najlepszych graczy z każdego regionu, wraz z ich wynikami indywidualnymi. W 2016 roku odbyło się podobne wydarzenie, jednak nie cieszyło się aż tak dużą popularnością. Dzisiaj, gdy graczy jest zdecydowanie więcej jak i również coraz więcej osób dostrzega w Overwatchu środowisko, w którym e-sport radzi sobie wyśmienicie, takie wydarzenia jak World Cup nabierają znacznej popularności. W zeszłym roku tytuł Mistrza Świata zdobyła Korea Południowa, która - nie oszukujmy się - nie miała rywali równych sobie. W tej edycji sytuacja może się znacznie odmienić, gracze są zdecydowanie bardziej doświadczeni i wyrównani poziomem. O wygranej zadecydują ułamki sekund, przygotowanie i umiejętność gry zespołowej. Obecnie poprzez głosowanie społeczności wybierani są gracze, którzy będą reprezentować barwy swoich krajów. Wybory mają się zakończyć 5 maja a reprezentantów oficjalnie poznamy trzy dni później.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Polska zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata w Overwatchu!

 0