Polskie studio Bloober Team ucina rozmowy dotyczące przejęcia. Po sukcesie chcą samodzielności

Polskie studio Bloober Team ucina rozmowy dotyczące przejęcia. Po sukcesie chcą samodzielności

Bloober Team, studio stojące za tytułami takimi jak The Medium i Observer, wycofuje się z rozmów o przejęciach. Studio szukało nowego domu, ale po sukcesie ostatnich wydawnictw pozostanie niezależne.  Bloober rozmawiał z wieloma firmami, które mogłyby chcieć wcielić studio w swoje szeregi, chociaż nie wymieniono ich publicznie. Opierając się na niedawnych umowach partnerskich na wyłączność z Microsoftem, jest prawdopodobne, że wczesne negocjacje dotyczące dołączenia do Xbox Game Studios mogły mieć miejsce, jednak firma zmieniła swoje plany. Jednym z powodów, dla których Bloober nie chce już zostać przejęty, jest "ryzyko utraty nadrzędnych celów strategicznych".

Bloober Team, studio stojące za tytułami takimi jak The Medium i Observer, zrezygnowało z planów sprzedaży pakietu większościowego akcji, po sukcesie swoich ostatnich produkcji.

"Spółka zdecydowała się nie kontynuować rozmów z potencjalnymi inwestorami finansowymi i branżowymi zainteresowanymi przejęciem większościowego pakietu akcji spółki ze względu na duże ryzyko utraty jej nadrzędnych celów strategicznych. Na obecnym etapie byłoby to niezgodne z kulturą organizacji, jak również ograniczałoby w sposób istotny potencjał wzrostu wartości spółki w kolejnych latach, szczególnie biorąc pod uwagę realizowane i planowane przez nią projekty" - napisano w komunikacie.

Wiemy już, że Bloober pracuje nad kilkoma nowymi projektami, z których jeden oparty jest na znanym głośnym horrorze. Wygląda na to, że studio stawia na siebie i pozostanie niezależne ze względu na potencjał, jaki posiadają rozwijające się projekty. Aktualne plotki sugerują, że studio pracuje nad Silent Hill i kontynuacją Observer. Firma nie planuje również emisji nowych akcji. "Co więcej, spółka posiadając wolne środki finansowe ma możliwość dokonywania inwestycji mających na celu wzrost jej wartości fundamentalnej. W związku z tym zarząd spółki rozważa podejmowanie inwestycji w spółki komplementarne do działań emitenta w celu wzrostu jego możliwości produkcyjnych i sprzedażowych".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Polskie studio Bloober Team ucina rozmowy dotyczące przejęcia. Po sukcesie chcą samodzielności

 0