Polskie studio wyrzucone ze Steam za manipulowanie przy opiniach

Polskie studio wyrzucone ze Steam za manipulowanie przy opiniach

Polskie studio Acram Digital zostało usunięte ze Steama po tym jak okazało się, że pracownik firmy manipulował przy publikowanych recenzjach.

Valve poinformowało o otrzymaniu sporej ilości raportów sugerujących próbę wpływania na oceny wydanych przez dewelopera gier Rails to Riches i Eight-Minute Empire. Po przeprowadzeniu konkretnego śledztwa przedstawiciele popularnej platformy uzyskali już pewność co do tego haniebnego procederu. W konsekwencji wszelkie produkcje Acram zostały skasowane ze Steam, a Valve stwierdziło, że nie chce już więcej współpracować z rodzimym studiem. Odpowiadając na przesłany komunikat główny sprawca afery, Grzegorz Kubas przyznał się do winy stwierdzając, że działał pod wpływem frustracji spowodowanej masą nieuczciwych recenzji publikowanych przez niektóre osoby. Miał działać sam i w związku z tym poprosił, by nie karać całego zespołu.

Pracownik polskiego studia pisał na Steamie pochlebne recenzje stworzonych przez firmę gier

Przy okazji zapewnił, że nigdy nie zapłacili za żadne pozytywne recenzje, a on sam stworzył wyłącznie sześć fałszywych kont na Steamie z tego samego komputera oraz adresu IP. Firma wystosowała już do Valve prośbę o zmianę decyzji, ale póki co nie otrzymali odpowiedzi. Niestety biorąc pod uwagę dość twarde zasady, jakimi kieruje się korporacja dowodzona przez Gabe Newella, raczej ciężko oczekiwać, żeby pozytywnie przychylili się do złożonego wniosku. Nie wiemy, czy faktycznie działał on całkowicie sam jak twierdzi lub miał pomocników (teoria o tym samym adresie IP nie musi być prawdziwa, choć, to oczywiście wyłącznie snucie domysłów) Notabene za pisanie fałszywych opinii studio Arcam powinno ukarać swojego pracownika.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Polskie studio wyrzucone ze Steam za manipulowanie przy opiniach

 0