Południowokoreański polityk zdyskredytowany za... boostowanie w LoL

Południowokoreański polityk zdyskredytowany za... boostowanie w LoL

Południowokoreańscy politycy uważają, że boostowanie w  League of Legends jak coś niedopuszczalnego. W końcu w kraju tym gry komputerowe są niemalże na takim stopniu popularności jak u nas skoki narciarski za czasów Adama Małysza. Wiele lat zajęło stworzenie organizacji i regulaminów, które precyzowały zasady rozgrywek, a w końcu pod koniec 2018 roku wprowadzono ustawę, która oficjalnie uznała boosting za przestępstwo. Okazuje się teraz, że na jaw wyszły nieuczciwe praktyki jednego z polityków, a konkretnie chodzi właśnie o boosting. Problem w tym, że członek partii sprawiedliwości w Korei Południowej miał dopuścić się nieuczciwej gry aż 6 lat temu.

Gry w Korei Południowej są traktowane z ogromną powagą. Do tego stopnia, że polityk przyłapany na oszukiwaniu w League of Legends, nie jest godny zaufania.

Informacje pochodzą od Ashley Kang, koreańskiej dziennikarki e-sportowej, która wskazuje bezpośrednio na profil FB członka Partii Demokratycznej Hwanga Hwi-du, gdzie omawia on wypowiedź Ryu Ho-jeong z Partii Sprawiedliwości, gdzie przyznaje się, że jej konto zostało udostępnione innemu graczowi, żeby osiągnąć poziom Diament 1 ze Złota 5. Publiczne przyznanie się i przeprosiny pojawiły się dopiero po tym, jak oficjalnie wysunięto wobec niej zarzuty. Według Kang, Ho-jeong była wcześniej prezesem klubu e-sportowego na Uniwersytecie Kobiet w Ewha i obecnie jest kandydatem do Zgromadzenia Narodowego. W swoim wpisie na Facebooku Hwi-du powiedział, że sam jest zawodowym graczem i sugeruje, że zachowanie sprzed sześciu lat temu czyni Ho-jeong niewiarygodną. Powiedział także, że kontrowersje są "porównywalne z używaniem proxy w testach i przyłapaniem".

Boostowanie kont w League of Legends jest czymś, co Riot starał się ograniczyć w przeszłości, posuwając się do zawieszenia siedmiu profesjonalnych graczy w Ameryce Północnej. Fakt, że politycy w Korei uważają oszukiwanie w grze, jako powód do zdyskredytowania polityka, wskazuje na ogromną rolę e-sportu w społeczeństwie Korei Południowej. Można spędzić do dwóch lat w więzieniu za boostowanie konta, tak samo jak za nielegalny doping podczas imprezie sportowej. Turnieje gier są transmitowane do milionów odbiorców w kraju, na trzech dedykowanych kanałach. Stowarzyszenie e-sportowe jest częścią Koreańskiego Komitetu Olimpijskiego, a zawodnik League of Legends, Lee "Faker" Sang-hyeok, jest uważany za jedną z największych gwiazd tego kraju.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Południowokoreański polityk zdyskredytowany za... boostowanie w LoL

 0