Pomimo słabej końcówki 2016, Samsung sprzedał więcej smartfonów niż Apple

Pomimo słabej końcówki 2016, Samsung sprzedał więcej smartfonów niż Apple

Apple zanotowało rewelacyjne wyniki sprzedaży pod koniec roku. Jedna z firm zajmująca się badaniem rynku zauważa jednak, że w kontekście całego roku, największą liczbę sztuk smartfonów sprzedał Samsung.

Dane Strategy Analytics wykazują, że pomimo dostarczenia do sklepów 78,3 milionów iPhone'ów w ostatnim kwartale 2016 (w porównaniu do 77,5 mln tego typu urządzeń Samsunga), w kontekście całego roku zatryumfowała koreańska firma.

Sprzedaż telefonów marki Samsung wyniosła 309,4 milionów sztuk, podczas gdy Apple udał się sprzedaż 215,4 milionów iPhone'ów, co jest rezultatem tendencji spadkowej w zeszłym roku. Warto jednak podkreślić, że produkty Samsunga reprezentują szerokie spektrum przedziałów cenowych, spośród których sprzedano wiele sztuk modelów z niższej półki w terytoriach takich, jak Indie, Afryka, Azja i Ameryka Łacińska.

W zeszłym kwartale ogólna światowa sprzedaż smartfonów wyniosła 438,7 mln sztuk i jest to wzrost o 9% w porównaniu z analogicznym okresem w 2015. Natomiast w przekroju całego roku, po smartfony sięgnęło o 3,3% więcej osób niż w przeciągu poprzednich 12 miesięcy. Dyrektor Strategy Analytics, Linda Sui, upatruje przyczyn takiego stanu rzeczy we wzrastającym popycie na rozwijających się rynkach, takich jak Chiny i Afryka.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pomimo słabej końcówki 2016, Samsung sprzedał więcej smartfonów niż Apple

 0