Poprawność polityczna w Cyberpunk 2077? Nie będzie określania płci bohatera

Poprawność polityczna w Cyberpunk 2077? Nie będzie określania płci bohatera

CD Projekt Red przez pewien czas mierzyło się krytyką środowisk homoseksualnych, w związku z nieumyślnym antagonizowaniem społeczności LGBT. Teraz jednakże próbują się zrekompensować i CDPR będzie pierwszym deweloperem gry AAA, która, zapewni graczom pełną kontrolę nad płcią, lub patrząc z innej perspektywy - usunie to co powszechnie znamy pod pojęciem płci. Od czasu targów  E3 2018 niektóre środowiska otwarcie krytykowały Cyberpunk 2077 za możliwość określenia płci. CD Projekt Red postanowiło więc wyjść naprzeciw oczekiwaniom mniejszości i podzielić wygląd, głos i genitalia na trzy osobne elementy, dając graczom pełną kontrolę nad wyglądem głównego bohatera i jego tożsamości. Krótko mówiąc, jeśli chcecie, żeby V wyglądał jak mężczyzna, ale miał kobiecy głos i genitalia, bądź odwrotnie... to wszystko będzie możliwe.

Kobieta... znaczy postać o sylwetce kobiecej z męskimi narządami i męskim głosem to jedna z możliwości dowolnego tworzenia bohatera w Cyberpunk 2077.

 

Max Pairs projektant poziomów w CDPR opisał jak to będzie wyglądać w grze. "Również w gatunku Cyberpunk zadajemy głębokie pytania typu: "co to oznacza być człowiekiem", nie wspominając już o tym co jest wyznacznikiem płci. Możliwość rozbudowanej konfiguracji postaci pozwala na wierną reprezentację tego jak ktoś się określa i czuje. Jest to dla nas ważne. Jedną z rzeczy, które zrobiliśmy, aby upewnić się, że gra rozwiązuje pewne problemy, jest fakt, że NPC będą nazywać Cię po prostu "V" - ponieważ nie będziesz mógł wybrać swojego imienia [...]". W grze nie będą występować zaimki osobowe, jak "on" czy "on"a - niezależne postacie NPC nie będą określać płci postaci zwanej V, co oznacza, że jeśli Twoja konfiguracja bohatera nie jest kimś, kogo deweloperzy mogli mieć na uwadze podczas pisania scenariusza, to wciąż będzie można grać taką postacią.

W grze "Nie określasz już swojej płci. Nie wybierasz: "Chcę być postacią żeńską lub męską", teraz wybierasz typ ciała. Ponieważ chcemy, abyś mógł dowolnie tworzyć dowolne postacie. Więc wybierasz typ swojego ciała, a my mamy dwa głosy, jeden brzmiący męsko, jeden kobiecy. Możesz mieszać je i dopasowywać. Możesz połączyć je w dowolny sposób. A potem mamy wiele dodatkowych odcieni skóry, tatuaży i fryzur. Chcemy dać ludziom swobodę tworzenia własnej postaci i grania tak, jak chcą". - powiedział artysta koncepcyjny Marthe Jonkers. Na tym się skupiliśmy: Twoja wersja V jest Twoją wersją jako gracza i w ten sposób będzie występować w grze" - podsumował Paris. Jest to pozornie jedynie detal, ale dość znaczący, ponieważ romans może być istotną częścią historii tworzonej przez decyzje podejmowane przez gracza w trakcie rozgrywki. Paris potwierdził również przy okazji, to co było wiadome - Keanu Reeves jako Johnny Silverhand nie będzie dostępny w żadnym z romansów. "Wiem, jestem tak rozczarowany jak gracze" - skomentował Paris.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poprawność polityczna w Cyberpunk 2077? Nie będzie określania płci bohatera

 0