Popularna 7-letnia gra zamiast potanieć, właśnie doczekała się wzrostu ceny

Popularna 7-letnia gra zamiast potanieć, właśnie doczekała się wzrostu ceny

Factorio to bardzo osobliwy przypadek. Ta gra bowiem nigdy nie brała udziału w wyprzedaży na Steamie, a co więcej, mimo siedmiu lat na karku, zamiast zostać przeceniona, doczekała się właśnie podwyżki ceny. Mimo to cieszy się ona dużym uznaniem wśród fanów. 

Podobnie jak większość dzisiejszych produktów objętych inflacją, cena Factorio wzrasta, w tym przypadku z 30 do 35 USD. Ceny gier generalnie rosną, ponieważ coraz więcej tytułów przyjmuje nową wyjściową cenę 70 USD (ok. 350 zł), ale w tym przypadku mamy do czynienia z tytułem wydanym w 2016 roku, który nigdy nie trafił na jedną z licznych wyprzedaży Steam. 

Factorio nigdy nie brało udziału w wyprzedaży na Steamie, a co więcej, mimo siedmiu lat na karku gra, zamiast zostać przeceniona, doczekała się właśnie podwyżki ceny.

Factorio miało cenę podstawową 20 USD w okresie wczesnego dostępu, która wzrosła do 30 USD w 2020 r., kiedy wydano wersję 1.0. Deweloperzy wyjaśnili wcześniej, dlaczego gra nigdy nie będzie częścią wyprzedaży Steam i jest to coś, z czym wiele osób może się utożsamić: twórcy nie chcą nagradzać tych, którzy wstrzymują się przed zakupem Factorio po pełnej cenie, aby mogli później kupić taniej. Zapewne większość z nas irytuje kupowanie gry w pełnej cenie tylko po to, by kilka tygodni lub miesięcy później dowiedzieć się, że została przeceniona.

„Jeśli uważasz, że cena [Factorio] jest zbyt wysoka, to twój wybór, aby nie kupować i mamy nadzieję, że przy wystarczającej ilości czasu i dodatkowym rozwoju będziemy w stanie przekonać cię do jej wartości” – napisali twórcy.

Podwyżka ceny Factorio o 5 USD została ogłoszona na Twitterze 20 stycznia i nowa cena wejdzie w życie jutro, 26 stycznia. Reakcja większości społeczności była bardzo pozytywna, a wielu graczy prosiło nawet o więcej sposobów wspierania gry, która nigdy nie miała żadnych mikrotransakcji ani drogich DLC (jedynie ścieżkę dźwiękową można kupić za 7 USD).

Innym powodem, dla którego wiele osób nie jest złych z powodu skoku cen, jest to, że Factorio cieszy się świetną opinią graczy. Ma bardzo pozytywną ocenę, wynik 90% w serwisie Metacritic, a PC Gamer przyznał jej 91%. Wydaje się, że 35 USD nie jest wygórowaną ceną za liczbę godzin przyjemności, jakie można spędzić przy tym tytule. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Popularna 7-letnia gra zamiast potanieć, właśnie doczekała się wzrostu ceny

 0