Popularna piracka podstrona na Reddicie związana z Nintendo zbanowana po 3 latach

Popularna piracka podstrona na Reddicie związana z Nintendo zbanowana po 3 latach

Nintendo walczy z piratami od dawna, a teraz z kolei doprowadzono do zamknięcia znanego subreddita poświęconego piractwu oraz emulacji gier na konsolę Switch. Co ciekawe został on zablokowany dopiero po trzech latach działalności.

Reddit banuje ogromną piracką społeczność związaną z grami na sprzęt Nintendo

Podstrona na Reddicie r/NewYuzuPiracy poświęcona piractwu i emulacji gier na konsolę Nintendo Switch założona w maju 2020 roku gromadząca setki dyskusji, oraz użytkowników została zbanowana. Na początku maja grupa miała 37 tysięcy członków, jednak za sprawą premiery The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom odnotowała spory wzrost i 10 czerwca liczyła już 69 800 członków. Grupa udzielała porad jak obchodzić zabezpieczenia i uruchamiać pirackie produkcje na Nintendo Switch. Pod koniec działalności dyskusja toczyła się głównie wokół The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i metod odpalenia nielegalnej kopii.

Podstrona na Reddicie, która dzieliła się poradami na temat piractwa na Nintendo Switch została zablokowana po ponad trzech latach działalności. Tego samego dnia jej twórcy stworzyli następną grupę.

Napopularniejsza piracka podstrona na Reddicie związana z Nintendo zbanowana po 3 latach

Przed oficjalną premierą nowej Zeldy, była to trudna sytuacja dla autorów emulatorów, którzy zwykle bardzo dbają o to, aby zdystansować się od wszelkich publicznych powiązań z piractwem. Twórcy podstrony na portalu napisali, iż "spodziewali się tego, tylko nie wiedzieli kiedy ów moment nastąpi". Warto zaznaczyć, iż r/NewYuzuPiracy stanowi kontynuację podstrony r/YuzuPiracy, którą zablokowano w kwietniu 2020 r. Zresztą stworzono już nowego subreddita dla piratów powiązanych z urządzeniami Nintendo. Działanie serwisu pomogło, ale tylko na chwilę i w dłuższej perspektywie nie przyniosło efektu.

Oprócz tematów związanych z piraceniem gier na grupie wrzucano wczesne kompilacje emulatora Nintendo Switch Yuzu, który pozostaje dostępny w ramach subskrypcji Patreon. Rozpowszechniano także będące w fazie rozwoju mody od jednego z popularniejszych modderów, co spowodowało, że sfrustrowany zamknął swój serwer Discord. Biorąc pod uwagę oczywistą nazwę podstrony aż dziwne, że zbanowanie jej zajęło administracji Reddita ponad trzy lata.

Walka z wiatrakami?

Zgodnie z komunikatem, który pojawia się teraz w miejscu podstrony, została ona zbanowana „z powodu naruszenia polityki treści Reddit dotyczącej tworzenia lub zmiany przeznaczenia subreddita w celu odtworzenia albo służenia temu samemu celowi, co wcześniej zbanowany lub zawieszony subreddit”. Jak jednak pokazuje przykład tej grupy, działanie administratorów jest raczej walką z wiatrakami, ponieważ tak jak piszemy, tego samego dnia założono kolejną podstronę, która zapewne za jakiś czas będzie zablokowana, potem powstanie kolejna, jeszcze kolejna i tak cały czas.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Popularna piracka podstrona na Reddicie związana z Nintendo zbanowana po 3 latach

 0