Porsche Design Huawei Mate RS - imponujący flagowiec, który odstrasza ceną

Porsche Design Huawei Mate RS - imponujący flagowiec, który odstrasza ceną

Nie było żadną tajemnicą, że na wczorajszej konferencji w Paryżu Huawei zaprezentuje flagowe smartfony P20 i P20 Pro. Okazuje się jednak, że chiński producent przygotował także jedną niespodziankę i zaprezentował dodatkowo jeszcze bardziej high-endowy model niż P20 Pro, ale przy tym i wyraźnie droższy.

Porsche Design Huawei Mate RS to niewątpliwie jeden z najbardziej zaawansowanych, ale i najdroższych smartfonów na rynku, który pod względem ceny zostawia daleko w tyle nawet iPhone'a X. Uproszczając nieco sprawę, telefon ten nazwać można "dopakowanym P20 Pro", ponieważ oba urządzenia mają ze sobą sporo wspólnego. Znajdziemy tu bowiem ten sam procesor Kirin 970, 6 GB pamięci RAM czy baterię o pojemności 4000 mAh z technologią szybkiego ładowania SuperCharge. Co więcej, oba modele współdzielą także aparaty, co oznacza, że Porsche Design Huawei Mate RS otrzymał potrójną jednostkę tylną składającą się z 40 MP sensora głównego RGB, 20 MP monochromatycznego i 8 MP z teleobiektywem. Taka kombinacja pozwala na 3x zoom optyczny i 5x hybrydowy, który określany jest przez producenta jako niemal bezstratny. Z przodu umieszczono zaś 24 MP kamerkę do selfie z Face Unlock.

Porsche Design Huawei Mate RS to naprawdę imponujący smartfon, ale jego cena skutecznie odstrasza

Jeśli zaś chodzi o zmiany, to pierwsze co rzuca się w oczy to oczywiście odmienny design obu smartfonów. Obudowa telefonu wykonana została z metalu i szkła i sprzęt oferowany będzie w czarnej wersji kolorystycznej lub czerwonej (ta druga dostępna ma być tylko w Chinach) - poza tym jest pyło- i wodoszczelna (IP67). Aparat tylny umieszczono w tym przypadku centralnie, a nie przy krawędzi, a ekran Porsche Design Huawei Mate RS nie posiada charakterystycznego wcięcia w stylu iPhone'a X. Poza tym, czytnik linii papilarnych umieszczono na tylnym panelu urządzenia, ale co ciekawe, takowy znajduje się także z przodu i ukryty jest pod ekranem. Znajdziemy tu nieco mniejszy, bo 6-calowy zakrzywiony panel OLED o wyższej rozdzielczości 2880 x 1440 pikseli, a warto też wspomnieć o wsparciu dla bezprzewodowego ładowania, technologii chłodzenia określanej przez producenta jako Microcapsule PCM, aż 256/512 GB na dane (jest to bodajże pierwszy smartfon, który oferuje aż pół gigabajta pamięci wewnętrznej) i głośnikach stereo. Całość obsłuży system Android 8.1 Oreo z interfejsem EMUI 8.1. Na koniec pozostała mniej przyjemna kwestia ceny, ponieważ Porsche Design Huawei Mate RS wyceniono na aż 1695 EUR za wariant 256 GB i 2095 EUR za 512 GB. Ktoś chętny?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Porsche Design Huawei Mate RS - imponujący flagowiec, który odstrasza ceną

 0