Portal hackerów do wynajęcia zamknięty przez Europol. Atakowali nawet PUBG

Portal hackerów do wynajęcia zamknięty przez Europol. Atakowali nawet PUBG

W dzisiejszych czasach w internecie można kupić właściwie wszystko. Powszechnie dostępne są sklepy z obuwiem grami wideo, jedzeniem oraz jak się okazuje, bez problemu można zamówić również usługi hackerów.

Jedna z witryn internetowych mieszcząca się pod adresem webstresser.org oferowała usługę, która umożliwiała ludziom płacenie za cyberataki. Płacąc odpowiednią cenę, można było choćby wynająć ekipę do ataku na wybraną stronę internetową, co zwykle odbywało się poprzez atak DDOS. Usługi te nie są już jednak oferowane (przynajmniej w tak oficjalnej formie), bo w związku z międzynarodową akcją policji i aresztowaniem administratorów portalu, strona została oficjalnie zamknięta. Według raportów usługi oferowane za pośrednictwem portalu były bardzo efektywne. Hackerów można było wynająć już za 20 dolarów miesięcznie i z tak niskimi stawkami podejrzewa się, że za pośrednictwem portalu przeprowadzono ponad 4 miliony cyberataków. Tak wysoka liczba jasno pokazuje, jak wielką popularnością cieszył się serwis.

Europol zlikwidował cieszący się ogromną popularnością portal hackerów do wynajęcia

Strona zgromadziła ponad 125 tysięcy unikatowych użytkowników. To całkiem pokaźna rzesza osób, która chował jakieś urazy, bądź najzwyczajniej chciała komuś zaszkodzić z czystej złośliwości, bądź zawiści. Strona umożliwiała takim osobom, które nie miały żadnego pojęcia o przeprowadzaniu ataków, na zablokowanie dostępu do strony ofiary. Dosłownie każdy dzięki tym usługom mógł zaatakować każdego. Firma została już powiązana z atakami na wiele organizacji, włącznie z bankami, rządami a nawet serwisami gier. Raport sugeruje nawet, że to właśnie ten portal swoi za przeprowadzeniem ataków na 7 największych banków Anglii w ubiegłym roku, co miało dość poważne konsekwencje. Stoją oni również za przeprowadzaniem ataków na serwery Fortnite i PUBG.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Portal hackerów do wynajęcia zamknięty przez Europol. Atakowali nawet PUBG

 0