Posiadacze konsol wolą fizyczne nośniki od cyfrowych kopii

Posiadacze konsol wolą fizyczne nośniki od cyfrowych kopii

Jak wynika z danych firmy Nielsen tradycyjne nośniki danych mają liczne grono zwolenników. Chociaż w przypadku komputerów widać znak czasu.

Technologia wymusza na jej twórcach stały rozwój. Czasy, kiedy gry wideo pakowało się do kilku dyskietek minęły bezpowrotnie, a od jakiegoś czasu obumierają także jeszcze do niedawna nowe rozwiązania w postaci płyt. Obecnie coraz więcej osób dzięki szybkim łączom internetowym stawia na zakupy produktów w wersji cyfrowej. Bezproblemowe pobranie danego tytuły np. ze Steama nie stanowi dziś jakiejkolwiek przeszkody zaś opublikowanie gry na platformie cyfrowej pozwala zaoszczędzić deweloperom sporą ilość gotówki, którą mogą przeznaczyć na lepsze dopracowanie projektu. Mało tego, cały proces publikacji jest znacznie szybszy aniżeli masowe tłoczenie płyt. Tak sytuacja wygląda głównie na PC, ponieważ konsole pozostają bastionem dla tradycyjnych nośników.

Na konsolach tradycyjne nośniki danych wciąż cieszą się sporym zainteresowaniem

Posiadacze konsol wolą fizyczne nośniki od cyfrowych kopii

Widać, to w najnowszym raporcie firmy analitycznej Nielsen. Z przeprowadzonej ankiety jasno wynika, że 66% społeczności konsolowej decyduje się na kupno gier w wydaniu pudełkowym, z kolei 34% z nich preferuje kopie wirtualne. Co ciekawe w przypadku komputerów sytuacja jest zgoła odmienna, gdyż aż 71% graczy decyduje się na cyfrowe wydanie, a tylko 29% deklaruje kupno płyty. Sytuacja dobitnie potwierdza, że dopóki będą istnieć konsole obecnej generacji sytuacja nie ulegnie zmianie i krążki będą dalej kręcić się w napędach. Nie wiemy, co przyniosą następcy PlayStation 4 oraz Xboxa One. Warto także wspomnieć, że konsole pozostają najpopularniejszą formą grania. Posiada je 49% ludzi. Na drugim miejscu uplasowały się urządzenia mobilne (30%), a dopiero na trzecim PC (21%). Pełne wyniki tej jakże interesującej ankiety znajdziecie pod tym adresem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Posiadacze konsol wolą fizyczne nośniki od cyfrowych kopii

 0