Posiadacze których smartfonów wydają najwięcej na gry? To nie iPhone X

Posiadacze których smartfonów wydają najwięcej na gry? To nie iPhone X

W ubiegłym roku flagowe modele smartfonów bez skrępowania przebijały pułap cenowy na poziomie 900 dolarów USD za urządzenie. iPhone X, Note 8 czy Pixel 2 XL to drogie produkty, jednak wszystko wskazuje, że trend się utrzyma i w tym roku. Okazuje się, że jeszcze jeden segment rynku może czerpać z tego korzyści.

Według najnowszych raportów, to własnie użytkownicy najnowszych i najdroższych smartfonów wydają najwięcej na gry mobilne, z czego oczywiście cieszą się najbardziej deweloperzy gier. Według analiz przeprowadzonych przez DeltaDNA posiadacze Apple iPhone X i najwyższych modeli osiągają poziom monetyzacji gier wynoszący 270% powyżej średniej w branży. Gracz korzystający z najnowszych smartfonów wydają więcej niż kiedykolwiek. W grach typu free-to-play, DeltaDNA zauważa, że zakupów dokonuje przeważnie 2-3% graczy korzystających z aplikacji, gdzie średnia wartość zakupu to około 1,50 dolara USD. Jest to średnia wartość jaką gracze wydają przez cały okres korzystania z gry. Jednakże w momencie gdy smartfony stają się szybsze, większe i mają większą zdolność dostarczania przyjemności z rozgrywki, wydatki na gry mobilne gwałtownie wzrastają.

Użytkownicy Pixel 2 XL znajdują się szczycie listy z konwersją na poziomie 11%, jednakże to posiadacze iPhone'ów 8 mają największą średnią wartość zakupów

Użytkownicy Pixel 2 XL znajdują się szczycie listy z konwersją na poziomie 11% i średnią wartością zakupów wynoszącą 3,46 dolara. Użytkownicy smartfonów iPhone 8 dokonują mniej zakupów, bo konwersja wynosi 6,72%, jednakże wydają więcej, bo średnia wartość zakupów to w tym przypadku 4 dolary. Dla kontrastu iPhone 7 osiągnął konwersję 5,63% z zakupami na poziomie 1,27 dolara. Taki stan rzeczy powinie pozytywnie wpłynąć na rozwój gier mobilnych, które dotąd były traktowane nieco po macoszemu. Oczywiście wielu graczy nie korzysta wcale z najnowszych zdobyczy techniki, jednakże te starsze urządzenia w końcu zostaną zastąpione wydajniejszymi modelami. Patrząc na statystyki, z których wynika, że 12% użytkowników aplikacji, którzy korzystają najnowszych urządzeń Google i Apple, wydaje niemal 4 dolary na zakupy, to deweloperzy z niecierpliwością będą oczekiwać aktualizacji sprzętu użytkowników, którzy to (mamy nadzieję) będą mogli liczyć na lepszą jakość oferowanych tytułów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Posiadacze których smartfonów wydają najwięcej na gry? To nie iPhone X

 0