Posiadacze niektórych urządzeń 2w1 nie mogą pobrać Creators Update

Posiadacze niektórych urządzeń 2w1 nie mogą pobrać Creators Update

Niektóre z hybrydowych urządzeń starszej generacji nie mogą zaktualizować Windows 10 do najnowszej wersji opatrzonej nazwą Creators Update. Problem właśnie potwierdził Acer.

Sprawa dotyczy tabletów stworzonych pod Windows 8, które zadebiutowały w 2013 i 2014 roku, używających architektury Clover Trail. Chodzi specyficznie o jednostki z procesorami Intel Atom Z2760, Z2520, Z2560 oraz Z2580. Ich posiadacze są pozostawieni z Anniversary Update i nie mogą zainstalować Creators Update, co może mieć zgubny wpływ na ochronę i bezpieczeństwo. Nawet jeśli taka sztuka ostatecznie się może komuś udać, prawdopodobnie pewne elementy graficznego interfejsu nie będą wyświetlane, a także w interfejsie pojawią się przypadkowo rozmieszczone kolorowe ramki. Nie wiadomo, co jest przyczyną tego problemu z kompatybilnością.

Acer zaleca osobom korzystającym z tabletów z procesorami  Intel Atom Z2760, Z2520, Z2560 oraz Z2580 -  które były w stanie pobrać Creators Update - użycie opcji przywracania systemu i cofnięcie się do poprzedniej wersji Windows 10

Warto nadmienić, że wspomniany wyżej sprzęt nie posiadał preinstalowanego Windowsa 10, lecz Windows 8, a jego użytkownicy mogli skorzystać z darmowej oferty uaktualnienia systemu, a urządzenia z procesorami Clover Trail były oznaczone jako kompatybilne z Windows 10. Cała sytuacja budzi pytanie, czy taki incydent nie przydarzy się także urządzeniom z innymi procesorami. Póki co, producent urządzeń 2w1 właśnie współpracuje z Microsoftem, aby rozwiązać problem. W przeciwnym wypadku posiadacze urządzeń 2w1 Acera mogliby się cieszyć aktualizacjami bezpieczeństwa jedynie do lutego 2018, co mogłoby narazić ich nawet na cyberataki i infekcje malware, jakże często ostatnie spotykane - nawet jeśli Windows 10 jest systemem relatywnie najbezpieczniejszym.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Posiadacze niektórych urządzeń 2w1 nie mogą pobrać Creators Update

 0