Posiadacze nowych TV Samsunga narzekają na automatyczne przełączanie HDMI

Posiadacze nowych TV Samsunga narzekają na automatyczne przełączanie HDMI

Niekiedy zdarzają się przewrotne sytuacje, kiedy technologia, która w założeniu ma pomagać - przeszkadza. Tak właśnie jest z pewną funkcją telewizorów Samsunga, na którą spłynęło wiele skarg i zażaleń na oficjalnych forach firmy.

Mowa o automatycznym przełączaniu sygnałów HDMI, funkcji której - jak podaje The Verge - nie da się wyłączyć w modelach TV Samsunga produkowanych od 2016 roku. W jednym przypadku klient skarży się na to, że włączenie komputera powoduje zmianę źródła obrazu w telewizorze. W innym z kolei dość liczna grupa osób narzeka na korzystanie z Nintendo Switch, które będąc w stanie czuwania w losowy sposób wywołuje przeskoki sygnałów HDMI. Aby rozwiązać ten problem należy wyłączyć opcję "Match TV Power State" z menu konsoli. Niestety w innych przypadkach, związanych stricte z naprawianiem tej usterki z poziomu telewizora, resetowanie firmware'u czy korzystanie z przeróżnych opcji nie pomaga.

Problem przełączania sygnałów HDMI przy podłączonym do telewizora Nintendo Switch jest już znany od momentu premiery konsoli

Dla przykładu, PS4 jest kompatybilne ze standardem HDMI-CEC, który umożliwia wzajemną komunikację z telewizorem aby na przykład automatycznie go włączać przy uruchomieniu konsoli. Jednak gdy chcemy zrezygnować z tej funkcji, próby wyłączenia jej z poziomu zarówno konsoli, jak i odbiornika pełzną na niczym. W takiej sytuacji uratować nas może HDMI switcher, który ograniczy ilość podpiętych do telewizora kabli do jednego. Oczywiście nikt nie powinien być zmuszany do tego typu obejść ani ponoszenia dodatkowych kosztów, ale póki Samsung nie zaoferuje innego rozwiązania, bądź nie wymyśli aktualizacji firmware'u, jest to jedyna alternatywa.

Tagi

SamsungTV

Pokaż / Dodaj komentarze do: Posiadacze nowych TV Samsunga narzekają na automatyczne przełączanie HDMI

 0