Postal 3 zniknął ze sprzedaży na Steam. Powodem "DRM i ogólna jakość"

Postal 3 zniknął ze sprzedaży na Steam. Powodem "DRM i ogólna jakość"

Postal 3 zadebiutował ponad dekadę temu wyłącznie na PC. Gra nie jest już dostępna w sprzedaży na Steam, o czym poinformowali twórcy poprzednich części gry. Jaki jest powód usunięcia produkcji?

Studio ogłosiło, iż decyzja o zaprzestaniu sprzedaży Postala 3 na Steam wynika z problemów z DRM (zabezpieczeniem antypirackim) oraz co ciekawe "ogólnej jakości gry". "Z powodu kłopotów z DRM Postala 3 i ogólnej beznadziejności produkcji, nie będzie ona dalej sprzedawana na Steam. Nie posiadamy kontroli nad kartą produktu, więc nie mogliśmy jej nawet udostępnić za darmo, zanim zaczęły się problemy z DRM. Przynajmniej ludzie nie będą musieli kupować tego badziewia" – napisało w oświadczeniu Running With Scissors.

Postal 3 nie jest już dostępny do kupienia na Steam.

Postal 3 Steam

Ojcowie Postala wydają się zadowoleni z obecnej sytuacji, a fani franczyzy prawdopodobnie będą się lepiej bawić grając w Postal 4: No Regerts. Po Postalu 3 zapewne nikt płakać nie będzie. Trzecia odsłona IP zapoczątkowanego w 1997 roku zebrała w większości negatywne recenzje na Steam. Grę krytykowano za kiepską rozgrywkę, denny humor i sporo błędów technicznych. Warto zaznaczyć, że za powstanie trójki nie odpowiada Running With Scissors tylko ekipa rosyjskiego, nieistniejącego już studia Trashmasters.

Wydaniem gry na Steam zajęła się Akella, z którą autor serii Postal With Scissors wszedł w konflikt z powodu jakości tytułu. W tym roku zadebiutował Postal 4: No Regerts zebierając w większości pozytywne oceny. Akcja Postal 3 ma miejsce po apokaliptycznym zakończeniu tygodnia w Paradise. Koleś i jego szalony pitbull Champ emigrują do stosownie nazwanego miasta partnerskiego Catharsis. Niestety z powodu globalnego kryzysu ekonomicznego, psychotycznej lewicy "zielonego" radykalizmu i obłudnej korupcji rządu okazuje się, że Catharsis nie jest wcale lepszym miejscem do życia.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Postal 3 zniknął ze sprzedaży na Steam. Powodem "DRM i ogólna jakość"

 0