Potężny Arctic Freezer 50 TR schłodzi nawet 64-rdzeniowe Threadrippery

Potężny Arctic Freezer 50 TR schłodzi nawet 64-rdzeniowe Threadrippery

ARCTIC wypuścił na rynek swoje najnowsze chłodzenie CPU Freezer 50 TR, które zostało zaprojektowana specjalnie dla procesorów AMD Ryzen Threadripper  Nowy zestaw ma masywny, podwójny radiator i został wyposażona w podwójne wentylatory, którym towarzyszą przyjemne dla oka diody LED A-RGB. ARCTIC Freezer 50 TR to ogromny radiator, z równie ogromnym potencjałem chłodzącym.  Chłodzenie ma asymetryczne (w kształcie litery U) podwójne radiatory, z dwoma stosami aluminiowych żeber, przez które przechodzi osiem miedzianych ciepłowodów o średnicy 6 milimetrów. Rurki cieplne mają bezpośredni kontakt z procesorem, co umożliwia wydajne przenoszenie energii cieplnej na finy radiatora. Kompatybilne z socketem  TR4 chłodzenie może sprostać 32-rdzeniowym procesorom i mocniejszym, wskazując na 64-rdzeniowe potwory. Na opakowaniu widać, że producent zapewnia odpowiednią wydajność dla procesorów 64-rdzeniowych z maksymalnym TDP wynoszącym 250 W, co jednocześnie potwierdza, czego jeszcze nie ogłosiło AMD.

Nowy kolos od Arctic ma zapewnić odpowiednie chłodzenie niezapowiedzianym jeszcze 64-rdzeniowym Threadripperom od AMD.

Według samej firmy ARCTIC, powierzchnia podstawy nie styka się w pełni z rozpraszaczem ciepła procesora, ale jest idealnie wymierzona, aby stykała się z miejscem, gdzie umieszczony jest jądro. Na radiatorach znajdują się dwa wentylatory zapewniające zoptymalizowane ciśnienie, z których jeden jest o rozmiarze 120 mm z maks. 1800 obr./min, a drugi jest konstrukcją 140 mm z maks. 1700 obr./min. Oba wentylatory są sterowane przez PWM i podłączone przez 4-pinowe porty wentylatora. 

ARCTIC podkreśla, że nowe rozwiązanie jest łatwe w instalacji i zapewnia bezpieczne mocowanie. Po obu stronach chłodzenia jest wystarczająco dużo miejsca na pamięci RAM z maksymalną wysokością 37,5 mm. ARCTIC dodaje również pastę termiczną MX-4 w pakiecie. Zestaw wyposażono w diody LED A-RGB z przodu, które wyglądają estetycznie i  są kompatybilne z głównymi programami do synchronizacji RGB na płycie głównej, takimi jak ASUS AURA SYNC, ASRock Polychrome Sync, MSI Mystic Light Sync i Gigabyte RGB Fusion 2.0. W zestawie znajduje się 13 diod LED A-RGB, które można w pełni dostosować, a opcjonalny kontroler A-RGB w celu sterowania za pomocą pilota można kupić osobno.

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Potężny Arctic Freezer 50 TR schłodzi nawet 64-rdzeniowe Threadrippery

 0