Potwierdzono nową odsłonę Metro. Dmitrij Głuchowski pisze scenariusz

Potwierdzono nową odsłonę Metro. Dmitrij Głuchowski pisze scenariusz

Już w maju tego roku pojawiały się informacje, że ukraińskie studio 4A Games rozpoczęło pracę nad zupełnie nową grą klasy AAA. Wygląda na to, że obędzie się bez niespodzianki, ponieważ tym tytułem zdaje się być kolejna odsłona popularnej serii strzelanek pierwszoosobowych - Metro. W trakcie spotkania z inwestorami dyrektor generalny wydawcy THQ Nordic, Lars Wingefors, potwierdził, że deweloper rozpoczął już prace nad nowym Metro. Co więcej, Dmitrij Głuchowski, czyli autor książek z serii Metro i twórca tego uniwersum, ponownie będzie odpowiadać za scenariusz gry, o czym poinformował sam zainteresowany na swoim Instagramie - choć oczywiście nie podał żadnych szczegółów w tym temacie.

Dmitrij Głuchowski, czyli autor książek z serii Metro i twórca tego uniwersum, ponownie będzie odpowiadać za scenariusz gry.

W sumie to nie poznaliśmy żadnych konkretów na temat nowego Metro, ani nawet przybliżonej daty premiery, ale raczej nie należy nastawiać się na rychły debiut tej produkcji, ponieważ studio dopiero rozpoczęło nad nią pracę, a wiadomo także, że zajęte jest przygotowaniem dodatków do Metro: Exodus (tu również czekamy na szczegóły). Niemniej jednak jest to świetna wiadomość dla fanów gier tego uniwersum i wygląda na to, że ciepłe przyjęcie ostatniej odsłony serii przełożyło się na zadowalającą sprzedaż. Już Exodus był w wielu aspektach dużym krokiem naprzód dla serii, ponieważ twórcy zdecydowali się na porzucenie relatywnie małej skali dwóch pierwszych części na rzecz sadnboksowego charakteru produkcji. Spodziewać można się więc, że będą chcieli pójść jeszcze dalej w tym kierunku.

Wydawca gry jakiś czas temu poinformował, że ta sprzedała się bardzo dobrze na platformie Epic, gdzie przez jakiś czas dostępna była na wyłączność (produkcja trafiła już również do sklepu Microsoftu), co nie spodobało się dużej grupie graczy, szczególnie fanom Steam. Oznacza to, że kolejna odsłona także może pójść tą drogą. Można też śmiało zakładać, że nowe Mertro w przypadku konsol trafi już na next-geny, czyli PS5 i Xbox Scarlett. Tym bardziej, że biorąc pod uwagę wczesny etap produkcji, raczej nie należy spodziewać się jej premiery wcześniej niż w 2021 roku, a bardziej realny wydaje się być nawet 2022 rok.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Potwierdzono nową odsłonę Metro. Dmitrij Głuchowski pisze scenariusz

 0