PowerColor Red Devil Radeon RX 590 8GB - czerwony diabeł oficjalnie

PowerColor Red Devil Radeon RX 590 8GB - czerwony diabeł oficjalnie

Radeon RX 590 został już niemal zaprezentowany przez AMD, nic dziwnego więc, że pojawiają się pierwsze oficjalne zapowiedzi niereferencyjnych konstrukcji. Do tej pory widzieliśmy jedynie przecieki, a teraz PowerColor jako pierwszy zaprezentował publicznie swoją wersję Radeona RX 590. PowerColor Red Devil Radeon RX 590 8GB GDDR5 zbudowano w oparciu o GPU Polaris 30, które wyprodukowano w procesie 12 nm FinFET. Red Devil posiada 304 procesory strumieniujące i 8 GB pamięci GDDR5 taktowanej zegarem 8000 MHz, umieszczonej na szynie o szerokości 256 bit. Wersja od PowerColor w trybie boost będzie pracować z prędkością 1576 MHz, czyli o 21 MHz więcej niż w przypadku referentów i o 17 procent więcej od Radeona RX 580. Użytkownicy będą mogli wybierać spośród dwóch trybów pracy oferujących wydajność lub ciszę. Odpowiedzialny za to przełącznik znajduje się na karcie. 

PowerColor Red Devil Radeon RX 590 8GB GDDR5 to pierwsza oficjalnie zaprezentowana karta z rodziny RX 590.

Wymiary karty to 255 x 157 x 57mm, a do tego należy doliczyć rozbudowane chłodzenie, które zajmuje aż dodatkowe 2 sloty w obudowie. PowerColor dodaje, że sekcja zasilania 6+1 jest również ukryta pod chłodzeniem karty. Układ chłodzenia w Red Devil składa się z pięciu niklowanych ciepłowodów - cztery z nich mają 8 mm średnicy, a jeden 6 mm. Do tego trzeba doliczyć dwa wentylatory pracujące w trybie półpasywnym, włączające się gdy temperatura GPU karta przekroczy pułap 50 stopni Celsjusza. Z tyłu producent zamieścił metalową płytkę backplate o grubości 1,5 mm.  Za doprowadzenie zasilania w Red Devil Radeon RX 590 8GB GDDR5 odpowiadać mają wtyczki PCIe 8 pin oraz 6 pin. Na karcie znalazł się już niemal standardowy zestaw wyjść i do dyspozycji mamy 3 x DisplayPort, 1 x HDMI i 1 x DVI-D. 

Red Devil Radeon RX 590 8GB GDDR5 ma być dostarczany (podobnie jak i wersje innych producentów) z trzema grami z kategorii AAA. Razem z kartą kupioną u autoryzowanych sprzedawców otrzymać będzie można Resident Evil 2 (2019)Devil May Cry 5 oraz The Division 2. Niestety cena Czerwonego Diabła na chwilę obecną jest nieznana. Oficjalnie jednak karty Radeon RX 590 zostaną przedstawione przez AMD już jutro, więc na informację o cenach nie będziemy długo czekać. Nieoficjalnie referenty wycenione zostały na 279 dolarów USD, spodziewać się zatem można ceny zdecydowanie wyższej. Póki co nie wiadomo czy karta trafi na wszystkie rynki, czy też dostępność będzie ograniczona regionalnie.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: PowerColor Red Devil Radeon RX 590 8GB - czerwony diabeł oficjalnie

 0