Powstaje Life is Strange 3? Za gry z serii może odpowiadać inne studio

Powstaje Life is Strange 3? Za gry z serii może odpowiadać inne studio

Dontnod Entertainment to studio, które zasłynęło ze stworzenia Life is Strange, produkcji opowiadającej o przygodach dwóch młodych przyjaciółek, z czego jednej obdarzonej nadnaturalną zdolnością. Gra oferuje wprawdzie prostą, aczkolwiek przyjemną dla oka oprawę graficzną, jednak to opowiedziana historia odgrywa tutaj kluczową rolę decydującą o sukcesie całości. Ponad dwa lata temu w sprzedaży ukazała się druga część traktująca o zupełnie innych bohaterach, chociaż nie może ona już pochwalić się tak dobrym przyjęciem, jak poprzedniczka. Mimo tego nie ulega wątpliwości, że studio po średnio stworzonym Remember Me poczyniło pewne postępy i w późniejszym czasie opracowało również Vampyra, Tell Me Why czy Twin Mirror (dwie ostatnie miały swoje premiery w 2020 roku). Szczególnie oczekiwaną grą jest niewątpliwie Life is Strange 3, za które wedle dostępnej informacji ma odpowiadać inne studio.

Za przyszłe gry związane z serią Life is Strange ma odpowiadać studio Deck Nine, które opracowało prequel pierwszej części.

Taką rewelacją podzieliła się w tweecie Emily Rogers znana z publikowania sprawdzonych wiadomości ze świata Nintendo oraz konsoli Nintendo Switch. Jej zdaniem za wszystkie przyszłe pozycje związane z marką Life is Strange ma odpowiadać Deck Nine, czyli autorzy Life is Strange: Before the Storm stanowiącego prequel jedynki. Nie jest to do końca niemożliwy scenariusz, bowiem pierwotny zespół planuje skupić się na innych tytułach, a dodatkowo działać także jako samodzielny wydawca swoich produktów, ponieważ drogi Dontnod Entertainment z wcześniejszym partnerem wydawniczym Square Enix miały rozejść się jakiś czas temu. Oczywiście są to niepotwierdzone doniesienia, więc należy do nich podchodzić z dystansem. Life is Strange 3 znajduje się we wczesnej fazie rozwoju, z kolei jego oficjalna zapowiedź powinna nadejść w lutym.

Według informacji z końcówki 2020 roku, Dontnod Entertainment pracuje nad kilkoma grami i zgodnie z obietnica szefa paryskiego studia zechcą oni zaskoczyć graczy. Oskar Guilbert w rozmowie z serwisem GamesBeat przyznał, że starają się wyciągać wnioski, chociażby z historii Telltale Games, które przez powtarzalność straciło zainteresowanie społeczności doprowadzając do upadku, szczęśliwie zakończonego odrodzeniem jakiś czas później. Zespoły odpowiedzialne za projekty dostaną swobodę twórczą tak, aby przygotować fanów na czekające ich niespodzianki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Powstaje Life is Strange 3? Za gry z serii może odpowiadać inne studio

 0