Powstaje nowy Wiedźmin. Producenci stawiają na Szczury i... Afrykę

Powstaje nowy Wiedźmin. Producenci stawiają na Szczury i... Afrykę

Pomimo mieszanych reakcji na serialowego Wiedźmina z Henrym Cavillem (akurat aktorowi nie można nic zarzucić) i powszechnej krytyce spin-offu Wiedźmin: Rodowód krwi, Netflix nie rezygnuje i dalej będzie wykorzystywać uniwersum stworzone przez Andrzeja Sapkowskiego i rozwinięte przez CD Projekt RED. 

Tym razem Netflix bierze się za historię Szczurów - dobrze znanej fanom książek grupy przestępców, do których dołączyła również Ciri, przyjmując imię Falka na cześć spalonej na stosie krwawej buntowniczki, występującej przeciwko swojemu ojcu - królowi Redanii. Netflix nie potwierdził jeszcze spin-offu, ale wiemy, że Szczury pojawią się również w 3 sezonie Wiedźmina (już bez Henrego Cavilla) i najwyraźniej dostaną również własny serial.

"Łączyło ich zamiłowanie do krzykliwego, kolorowego, fantazyjnego stroju, do zrabowanych błyskotek, pięknych koni, mieczy, których nie odpinali nawet do tańca. Wyróżniała ich arogancja i buta, pewność siebie, drwiąca zadzierzystość i gwałtowność.
I pogarda".
Czas pogardy; Andrzej Sapkowski.

Najnowsze informacje na temat spin-offu Wiedźmina pochodzą od Daniela RPK (za pośrednictwem Redanian Intelligence ). Redanian był pierwszym, który początkowo podzielił się szczegółami na temat rzekomego spin-offu i poinformował o niektórych szczegółach. Roboczy tytuł serial to podobno „Riff Raff”, a zdjęcia skupiającego się na Szczurach mają rozpocząć się w kwietniu.  Serial opowie historię „sześciu nastoletnich złodziei, którzy muszą polegać na swoich umiejętnościach przestępczych, planując największy napad w swojej karierze przeciwko najniebezpieczniejszej szajce przestępczej w królestwie”.

Znamy już czterech z sześciu członków obsady Szczurów, ponieważ mają się oni pojawić w dwóch ostatnich odcinkach 3 sezonu The Witcher. Są to Christelle Elwin jako Mistle, Fabian McCallum jako Kayleigh, Aggy K. Adams jako Iskra i Juliette Alexandra jako Reef. Wciąż jeszcze nie odkryliśmy, kto zagra Asse i Giselhera.

Zdjęcia będą kręcone w Kapsztadzie w RPA i chociaż nie wiadomo jeszcze, jak długo będzie trwał serial, założenie oparte na okresie filmowania od kwietnia do września sugeruje, że będzie od sześciu i osiem odcinków. Warto zaważyć, że opis mówi o 6 członkach grupy, co oznacza, że wydarzenia będą się działy przed spotkaniem Ciri / Falki. Oczywiście akcja nie może mówić o okresie po przygodach z Ciri, bo... (fani książek wiedzą, a reszcie nie będziemy spoilerować).

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Powstaje nowy Wiedźmin. Producenci stawiają na Szczury i... Afrykę

 0