Powstanie Fallout: New Vegas 2? Gracze odkryli ciekawą informację na Steam

Powstanie Fallout: New Vegas 2? Gracze odkryli ciekawą informację na Steam

Fani Fallouta chcieliby dostać kontynuację New Vegas, o której spekuluje się od dawna. Brakowało jednak szczegółów, ale niespodziewanie na Steam umieszczono informację wskazującą na istnienie takiej produkcji.

Fallout New Vegas trafił do sprzedaży 12 lat temu i w serwisie Metacritis zebrał bardzo dobre oceny zarówno od recenzentów, jak i graczy. W przeciwieństwie do Fallout 76 stanowiącego niezbyt udany eksperyment Bethesdy mierzący się zaraz po premierze z falą krytyki. Cieplej wspominany jest New Vegas, który po latach wciąż nie otrzymał kontynuacji. Taki tytuł mógłby powstać, zaś chęć podjęcia się jego realizacji wyraził reżyser pierwszej części. W wywiadzie dla Kinda Funny Games, dyrektor ds. projektowania Obsidian, Josh Sawyer opisał New Vegas jako "szalony projekt", dodając, iż mógłby ponownie działać przy serii, bo "kocha Fallouta" oraz "cały ten świat". Sequel może istnieć, na co wskazuje wzmianka dostrzeżona na Steam.

Do ustawień bety Fallouta 4 dodano gałąź sugerującą istnienie New Vegas 2. Wpis szybko jednak usunięto ze Steam.

Fallout: New Vegas 2 jednak powstaje? Bethesda mogła ujawnić grę

Gracze odkryli w wersji testowej Fallouta 4 na Steam gałąź o nazwie „newvegas2”. Wpis pochodzi z 4 kwietnia i został już skasowany, lecz pobudził on wyobraźnię fanów marki. Jest to rodzaj zmiany, którą deweloper wprowadza zazwyczaj przed dodaniem nowej zawartości lub rozpoczęciem beta testów, ale sposób, w jaki został nazwany, sprawił, że gracze zastanawiają się, czy może to oznaczać, iż Bethesda planuje kontynuację Fallout: New Vegas. Studio nie ujawniło szczegółów, aczkolwiek niewykluczone, że chodzi o sequel lub remaster jedynki na silniku Fallout 4. Zadebiutowałby on w formie dodatku. W tym roku dostaniemy przecież odświeżoną edycję czwórki.

Niekoniecznie kontynuacja

Serwis PC Gamer uważa, że prawdopodobnie wpis jest związany z nową wersją Fallouta 4 zapowiedzianą na 2023 rok. Będzie ona zawierała m.in. tryb wydajności pozwalający uzyskać większą liczbę klatek na sekundę, obsługę rozdzielczości 4K, poprawki błędów czy drobne zmiany. Dlaczego tak szybko usunięto gałąź  „newvegas2”? Zapewne Bethesda chciała uniknąć dyskusji odnośnie prac nad Fallout: New Vegas 2 co jak widzimy im nie wyszło. Jaka jest prawda, przekonamy się podczas konferencji wydawcy mającej miejsce 11 kwietnia. Chcielibyście zagrać w sequel New Vegas czy wolicie całkowicie nową odsłonę serii?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Powstanie Fallout: New Vegas 2? Gracze odkryli ciekawą informację na Steam

 0