Powstanie składany smartfon od OnePlus? Producent zabrał głos w tej sprawie

Powstanie składany smartfon od OnePlus? Producent zabrał głos w tej sprawie

Moda na składane smartfony rozpoczęła się po ogłoszonym niedawno przez Samsunga modelu Galaxy Fold, a tegoroczne targi MWC w Barcelonie stały nie tylko pod znakiem raczkującej technologii 5G, ale także właśnie tego typu urządzeń. Wiele firm przygotowuje bądź już zaprezentowało swoje wersje składaków, czego idealnym przykładem jest również Huawei Mate X, który według najnowszych plotek ma kosztować nawet 10 tysięcy złotych, czym pobiłby branżowy rekord. Dotychczas niewiele mówiło się jednak o składanym smartfonie pochodzącym z obozu OnePlus, ale głos w tej sprawie postanowił zabrać dyrektor generalny przedsiębiorstwa, Pete Lau. Niestety stanowisko CEO rozczaruje z pewnością wiele osób, albowiem producent zwyczajnie nie planuje wydawać takowego urządzenia.

Dyrektor generalny OnePlus przyznał, iż obecnie nie są w najmniejszym stopniu zainteresowani produkcją składanego telefonu.

Powstanie składany smartfon od OnePlus? Producent zabrał głos w tej sprawie

Lau w rozmowie z CNET przyznał, że koszty technologiczne są zbyt wysokie, a wartość dla użytkownika zbyt mała, by opłacało się tworzyć tego typu sprzęt. Jednocześnie sternik OnePlus potwierdził, iż uważnie przyglądają się składanym smartfonom, ponieważ są one dość interesującymi produktami, które dopiero wkraczają na rynek. Nie wydaje się jednak, żeby OnePlus stracił na tej decyzji, bo przez minione kilka lat dzięki zbudowaniu sporego katalogu smartfonów z wyjątkowo atrakcyjnym stosunkiem ceny do wydajności wyrobił sobie markę i obecnie cieszy się niemałym uznaniem oraz zainteresowaniem ze strony klientów. Niestety tak jak wspominaliśmy, koszt to kluczowy aspekt w przypadku pierwszej generacji składanych urządzeń, więc zaproponowanie taniego i jednocześnie interesującego pod względem specyfikacji technicznej składaka nie jest w tej chwili realne.

Oczywiście dyrektor generalny OnePlus nie powiedział stanowczego nie, a więc istnieje realna szansa, iż w przyszłości OnePlus zdecyduje się jednak wypuścić do sklepów własny składany smartfon. Teraz większą zagadką pozostaje jednak jeden z bardziej wyczekiwanych modeli tego roku, czyli OnePlus 7, który miałby zadebiutować w drugim lub trzecim kwartale. W kwestii specyfikacji technicznej mówi się o wykorzystaniu dobrze znanego we flagowcach procesora Snapdragon 855, 8 GB pamięci RAM + 128 GB albo 256 GB dodatkowej przestrzeni na dane. Do tego podwójny aparat 20 Mpix i 16 Mpix. Czy finalnie otrzymamy telefon o takich właśnie parametrach? Dowiemy się, miejmy nadzieję, już wkrótce.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Powstanie składany smartfon od OnePlus? Producent zabrał głos w tej sprawie

 0