Pozew zbiorowy w sprawie Fallout 4 może opóźnić przejęcie Bethesdy przez Microsoft

Pozew zbiorowy w sprawie Fallout 4 może opóźnić przejęcie Bethesdy przez Microsoft

Microsoft obecnie niecierpliwie oczekuje na zakończenie postępowania i zgodę organów regulacyjnych, co pozwoli w przyszłym tygodniu na oficjalne przejęcie ZeniMax - fimy będącej właścicielem takich deweloperów jak Bethesda. Nieoczekiwanie na drodze producenta Windowsów i konsol Xbox pojawiła się jeszcze jedna potencjalna przeszkoda. Pozew przeciwko Bethesdzie w związku z przepustką sezonową Fallout 4 został właśnie zaktualizowany o żądanie odroczenia fuzji.  Pozew zbiorowy twierdzi, że zawartość Creation Club powinna zostać dołączona do przepustki sezonowej Fallout 4.

Pozew przeciw Bethedzie może potencjalnie opóźnić przejęcie Znimax przez Microsoft. Powodowie mogą sporo ugrać, dzięki idealnemu wyczuciu czasu.

Powodowie twierdzą, że zawartość Creation Club, która jest tworzona przez Bethesdę i jej partnerów, nie różni się od tradycyjnego DLC. Ponieważ przepustka sezonowa zawierała wszystkie DLC, zawartość klub powinna być częścią tego, za co klienci już zapłacili, a nie być sprzedawane osobno.  Pozew został złożony przez X-Law Group w lipcu 2019 roku i dotyczy naruszenia umowy, bezpodstawnego wzbogacenia się, wprowadzenia w błąd z powodu zaniedbania oraz oszustwa. 

W rozmowie z GamesBeat w tym tygodniu, jeden z prawników w tej sprawie ujawnił, że na razie będzie próbował powstrzymać fuzję Bethesda / ZeniMax z Microsoftem: "Zamierzamy spróbować wejść i poprosić sędziego o wstrzymanie transakcji między Microsoftem a Bethesdą w celu zachowania aktywów". Jeśli sprawa pozostanie nierozwiązana za porozumieniem stron, może trafić na wokandę w 2022 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pozew zbiorowy w sprawie Fallout 4 może opóźnić przejęcie Bethesdy przez Microsoft

 0