Poznajcie Xbox Series X. Tak wygląda next-gen Microsoftu

Poznajcie Xbox Series X. Tak wygląda next-gen Microsoftu

Gala The Game Awards 2019 rozpoczęła się od naprawdę mocnego uderzenia, ponieważ otrzymaliśmy zwiastun zapowiadający next-genową konsolę Microsoftu. Sprzęt dotychczas znany pod nazwą kodową Project Scarlett trafi do sklepów jako Xbox Series X. Nazwa nie jest chyba najbardziej chwytliwa, ale zapewne szybko się do niej przyzwyczaimy. Jeśli zaś chodzi o wygląd urządzenia, to zdaje się ono przypominać niewielką pecetową wieżę. Premiera Xbox Series X odbędzie się za rok i jak na razie ujawniono tylko jedną wersję nowego Xboxa, pomimo że przecieki sugerują, iż gigant z Redmond szykuje także słabszy wariant pozbawiony napędu optycznego. Producent ma jednak jeszcze sporo czasu na ujawnienie takowego i niewykluczone, że zdecyduje się na jego prezentację dopiero na targach E3 2020 w połowie przyszłego roku.

Właśnie otrzymaliśmy zwiastun zapowiadający next-genową konsolę Microsoftu. Sprzęt dotychczas znany pod nazwą kodową Project Scarlett trafi do sklepów jako Xbox Series X.

Phil Spencer na blogu Microsoftu napisał, że Series X pozwoliło na upchnięcie czterokrotnie większej mocy obliczeniowej niż Xbox One X „w najcichszy i najbardziej efektywny sposób”. Konsola podobno nie będzie głośniejsza od Xboxa One X (który już jest bardzo cichy), w czym pomóc ma pojedynczy wentylator w górnej części wypychający ciepłe wietrzne, dlatego też konsola nie będzie musiała stać i będzie można ją klasycznie położyć. Urządzenie jest praktycznie tak samo szerokie jak kontroler Xbox One i trzykrotnie dłuższe. Oczywiście wciąż wspiera dyski 4K Blu-ray, a logo robi także za przycisk Power. Wraz z konsolą Microsoft zaprezentował także nowy kontroler, który nie zmienił się znacząco względem poprzednika, ale podobno wprowadzone zmiany sprawiły, ż będzie jeszcze wygodniejszy. Co ciekawe, w jego centrum umieszczono przycisk Share w stylu DualShocka 4, który pozwala na robienie screenshotów i nagrywanie klipów z gier. Wyraźnego przeprojektowania doczekał się też d-pad, który przypomina jedną z wersji pada Elite. Kontroler dołączony będzie do zestawu z konsolą.

Oczywiście każda konsola potrzebuje gier i na The Game Awards 2019 doczekaliśmy się prezentacji pierwszego tytułu zmierzającego na Xbox Series X. Mowa tu o Senua's Saga: Hellblade II, czyli kontynuacji świetnej gry od Ninja Theory, które niedawno zostało wykupione przez giganta z Redmond. Halo Infinite także powstaje na Series X. Wciąż nie znamy dokładnej daty premiery konsoli, ale spodziewamy się, że ta zadebiutuje w listopadzie przyszłego roku. Tajemnicą pozostaje też cena, ale tu także oczekiwać można kwoty rzędu 2000 zł. Jak Wam podoba się Xbox Series X i nazwa konsoli? Dajcie znać w komentarzach.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznajcie Xbox Series X. Tak wygląda next-gen Microsoftu

 0