Poznajcie zaskakujących twórców reklamy Surface Studio

Poznajcie zaskakujących twórców reklamy Surface Studio

Niecały tydzień temu Microsoft wypuścił reklamę Surface Studio, nowego komputera typu desktop, będącego czymś na kształt "elastycznego" iMaca z regulowanym ekranem i odczepianym wyświetlaczem dotykowym. W 24 godziny spot reklamowy doczekał się 3,6 miliona wyświetleń i nawet osiągnął 2. miejsce w najbardziej "trendujących" materiałach YouTube. Dosyć zaskakujące może okazać się, co posłużyło do stworzenia materiału promocyjnego.

Otóż Microsoft wykorzystał robota firmy Motorized Precision - KIRA, mającego formę mechanicznego ramienia, kontrolowanego poprzez aplikację z Windowsa. To właśnie do niego przymocowana była kamera. Co więcej osoby tworzące materiał wideo do sterowania robotem wykorzystali pada do Xbox One. Dedykowana aplikacja do KIRY zapewnia regulację skupienia soczewki, przesłony czy też powiększenia.

Zobacz także:

Ekipa Microsoft Surface spędziła wiele godzin tworząc prototypowe materiały reklamowe dla istniejących i przyszłych produktów. Według głównego projektanta urządzeń Microsoftu, Ralfa Groene'a, klipy promocyjne tworzone są jeszcze gdy urządzenia znajdują się w fazie prototypowej. Za spot Surface Studio odpowiadała ekipa złożona z zaledwie sześciu osób.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznajcie zaskakujących twórców reklamy Surface Studio

 0