Poznaliśmy 10 najpopularniejszych smartfonów zeszłego roku. Jest pewne zaskoczenie

Poznaliśmy 10 najpopularniejszych smartfonów zeszłego roku. Jest pewne zaskoczenie

Firma analityczna Counterpoint Research opublikowała swoją listę najlepiej sprzedających się smartfonów 2023 roku i po raz pierwszy siedem czołowych miejsc należy do Apple. Pozostałe trzy miejsca przypadły Samsungowi, jednak na żadnym z nich nie zobaczymy flagowego modelu koreańskiej firmy.

Dane Counterpoint Research pokazują, że pierwsze trzy miejsca na liście najpopularniejszych smartfonów 2023 roku zajęły iPhone 14, iPhone 14 Pro Max i iPhone 14 Pro. iPhone 14 odpowiadał za 3,9% światowej sprzedaży smartfonów, z czego połowa pochodziła z Chin i USA. iPhone 13 od Apple był czwartym najlepiej sprzedającym się telefonem w zeszłym roku z 2,2-procentowym udziałem w rynku. Piąte miejsce zajął iPhone 15 Pro Max, szóste – iPhone 15 Pro, a siódme – standardowy iPhone 15.

Firma analityczna Counterpoint Research opublikowała swoją listę najlepiej sprzedających się smartfonów 2023 roku.

Samsung Galaxy A14 5G zajął ósme miejsce z udziałem w rynku wynoszącym 1,4%, podczas gdy Galaxy A04e i Galaxy A14 4G zamknęły pierwszą dziesiątkę z 1,3% udziałem każdy. Wszystkie telefony Samsunga, które znalazły się w pierwszej dziesiątce, to modele budżetowe, co nie najlepiej świadczy o flagowcach firmy.

Counterpoint Research

Firma analityczna stwierdziła, że ​​trzy miejsca Samsunga w tabeli najpopularniejszych smartfonów oznaczają wzrost o jedno miejsce w porównaniu z listą z 2022 r., dodając, że od 2021 r. poza Apple i Samsungiem na tej liście nie było żadnych innych marek. Warto również zauważyć, że połączone udziały 10 najpopularniejszych telefonów w 2023 r. osiągnęły najwyższy w historii poziom 20%.

iPhone 13, najstarszy model Apple na liście, utrzymał się na stałym poziomie dzięki dwucyfrowemu wzrostowi wolumenu sprzedaży w Indiach i Japonii. Urządzenia budżetowe Samsunga znalazły się na liście głównie ze względu na ich opłacalność oraz szeroką dostępność, jak podkreśla Counterpoint.

Patrząc w przyszłość, firma spodziewa się, że tegoroczna dziesiątka najlepszych smartfonów będzie reprezentować większą część całkowitej sprzedaży smartfonów, ponieważ firmy pracują nad udoskonaleniem swoich portfolio. Na listę mogą trafić także chińskie marki, ale przekonamy się o tym w przyszłym roku. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznaliśmy 10 najpopularniejszych smartfonów zeszłego roku. Jest pewne zaskoczenie

 0