Poznaliśmy aktora, który wcieli się w rolę Wiedźmina w serialu Netflixa!

Poznaliśmy aktora, który wcieli się w rolę Wiedźmina w serialu Netflixa!

Wiedźmin za sprawą gier autorstwa CD Projekt RED wyrobił sobie markę nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Jednak dotychczasowa adaptacja filmowa nie prezentowała odpowiednio wysokiego poziomu ze względu na kiepski scenariusz, a przede wszystkim marne efekty specjalne, chociaż dobór Michała Żebrowskiego do roli Geralta był dla wielu strzałem w dziesiątkę oraz nielicznym plusem filmu mającego swą premierę w 2001 roku. Po latach niebytu za ekranowe przygody kultowego Wiedźmina wziąć się postanowił nie byle kto, bo najsilniejszy wśród platform oferujących internetowe VOD, Netflix. Potwierdzenie prac nad pierwszą serią kilkuodcinkowego serialu zostały potwierdzone jeszcze w ubiegłym roku, aczkolwiek dopiero jakiś czas po tym wzięto się za casting i dobór poszczególnych aktorów, który do teraz pozostawał owiany szczególną tajemnicą. 

Producenci zdecydowali, że to właśnie Henry Cavill, czyli wcześniejszy Superman wcieli się w rolę kolejnego superbohatera Geralta z Rivii. 

Poznaliśmy aktora, który wcieli się w rolę Wiedźmina w serialu Netflixa!

Właśnie do teraz, gdyż w internecie pojawiło się potwierdzenie, że najważniejsza główna rola Geralta z Rivii pogromcy potworów trafi do Henry'ego Cavilla, a więc jegomościa znanego przede wszystkim z roli Supermana. Oczywiście Cavill wystąpił też w wielu innych ciekawych produkcjach, a ostatnią znaczącą rolę zagrał w Mission Impossible - Fallout. Do jego dorobku warto ponadto dopisać rolę w Człowieku ze stali, Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości, Lidze sprawiedliwości oraz nominowanym do Złotego Globu serialu Dynastia Tudorów. Sam aktor urodził się 5 maja 1983 roku w Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o serial, to będzie on liczył dokładnie osiem odcinków i jeśli wzbudzi odpowiednie zainteresowanie zapewne doczekamy się kontynuacji całej opowieści, w której tytułowy łowca potworów wykonując swoje obowiązki szuka przy okazji miejsca dla siebie na tym łez padole. Dodatkowym plusem projektu jest fakt, iż pieczę nad nim jako konsultant ma według różnych źródeł sprawować sam Andrzej Sapkowski.

Poznaliśmy aktora, który wcieli się w rolę Wiedźmina w serialu Netflixa!

Należy przyznać, że wybór Henry'ego Cavilla właśnie do roli Wiedźmina nie był dla większości fanów gier oraz prozy Sapkowskiego tak oczywisty. Na liście potencjalnych kandydatów pojawiało się dużo innych nazwisk mogących teoretycznie bardziej pasować do Geralta, jednakże należy przyznać, że Cavill zagrał już jednego superbohatera i ma odpowiednie doświadczenie, żeby wcielić się w kolejnego. Jak wyjdzie finalnie? Przekonamy się dopiero w momencie premiery pierwszego epizodu. Warto jeszcze podkreślić, iż sam zainteresowany jakiś czas temu wyraził chęć podjęcia się roli Geralta i jak widać jego marzenie właśnie się spełniło. Za jego wyborem może przemawiać również fakt, że lubi on książki związane z Wiedźminem także doskonale zna cały średniowieczny świat fantasy. A wy uważacie, iż jest to odpowiednia decyzja producentów?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznaliśmy aktora, który wcieli się w rolę Wiedźmina w serialu Netflixa!

 0