Poznaliśmy cenę Nintendo Switch w Polsce

Poznaliśmy cenę Nintendo Switch w Polsce

Podczas prezentacji Nintendo Switch w zeszły piątek poznaliśmy jedynie cenę na Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię. Europejska, a tym bardziej polska cena była wielką niewiadomą. Dzisiaj dwa z największych polskich sklepów z grami, Ultima i CDP.pl, umieściły najnowszą konsolę Nintendo w swojej ofercie.

Zaskakująco, cena u obydwu dystrybutorów różni się - w CDP.pl zapłacimy obecnie 1429 zł (zarówno w szarej, jak i czerwono-niebieskiej wersji kolorystycznej), natomiast w Ultimie - 1449 zł. U tego pierwszego sprzedawcy dostępny będzie także zestaw z grą Syberia 3 w cenie 1599 zł. Należy zaznaczyć, że oferta CDP jest limitowana - nominalna cena to 1499 zł. Wcześniej przez chwilę można było zakupić konsolę za 1399 zł.

Nintendo Switch jest zatem wycenione wyżej niż Xbox One S. Microsoft sprzedaje najtańszy model w promocji za 999 zł, na dodatek z dołączoną grą Quantum Break. Z kolei także w CDP.pl PlayStation 4 Slim jest w ofercie za jedyne 1099 zł. Z drugiej strony, PlayStation 4 Pro można w naszym kraju nabyć od 1749 zł. Switch plasuje się zatem w przedziale cenowym pomiędzy standardowymi wersjami konsol a PS4 Pro i kosztując niewiele więcej niż odświeżona konsola Sony, biorąc pod uwagę tutejsze trendy, Polscy klienci mogą czuć się średnio zachęceni tą ceną.

Nintendo nie ma najlepszej historii w Polsce, marka ta zaistniała dopiero za sprawą Nintendo 64 - w epoce SNESa dopiero wchodził do nas hardware'owy klon NESa - Pegasus, którego praktycznie nikt nie kojarzył u nas bezpośrednio z Nintendo. W epoce Nintendo 64 królowało wchodzące u nas z wielkim impetem na rynek Sony, a N64 było konsolą niezwykle drogą. Potem było jeszcze gorzej, nawet Nintendo DS, które królowało niemal na całym świecie u nas grało drugie skrzypce wobec PSP, a i nawet sprzedaż Wii w Polsce była nieszczególna. Czy Switch odmieni losy firmy? Tradycyjny polski gracz zdaje się być dość konserwatywny i choć pomimo tego, że hybrydowość w świecie laptopów i innych urządzeń mobilnych jest teraz w cenie - kombinacja ceny, braku jakichkolwiek załączonych gier, stosunkowo słabych parametrów technicznych może przyćmić dosyć interesujący potencjał i ideę konsoli.

Znamy cenę Nintendo Switch w Polsce

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznaliśmy cenę Nintendo Switch w Polsce

 0