Poznaliśmy datę startu EA Access na PlayStation 4

Poznaliśmy datę startu EA Access na PlayStation 4

Poznaliśmy datę startu EA Access na PlayStation 4, flagowa usługa Electronic Arts pojawi się na konsoli Sony dokładnie 24 lipca bieżącego roku. Podobnie jak na Xbox One, za miesięczną subskrypcję zapłacimy 4,99 USD, a roczny abonament to koszt 29,99 USD. Polskie stawki powinny wynosić kolejno - 14,99 PLN oraz 79,99 PLN. Jedną z korzyści płynących z posiadania aktywnej usługi EA Access jest 10-procentowa zniżka na gry obecne w ofercie Elektroników, a kolejna to oczywiście dostęp do stale rozrastającego się katalogu produkcji, w które możemy grać bez żadnych ograniczeń. Przykładowe gry to m.in. Battlefield 1, Need for Speed: Payback, Dragon Age: Inkwizycja czy Star Wars: Battlefront II.

EA Access na PlayStation 4 wystartuje 24 lipca.

Oprócz tego EA umożliwia wypróbowanie najnowszych propozycji w ramach 10-godzinnej wersji próbnej. Warto podkreślić, że od jakiegoś czasu Electronic Arts oferuje także Origin Access Premier, który w przeciwieństwie do podstawowej opcji abonamentowej posiada katalog premierowych gier. Niestety aktualnie firma nie przewidziała Access Premier na konsolach. Jeśli jesteście zainteresowani tego rodzaju subskrypcją, to jej 30-dniowy koszt wynosi 59,90 złotych, a roczny 419,90 zł. Oczywiście oferta dotyczy tylko wersji komputerowej. Czy warto wykupić dostęp, to już osobna kwestia, aczkolwiek w tym roku EA udostępni w ramach Origin Access Premier m.in. FIFA 20. Natomiast pojawienie się EA Access na PlayStation 4 to bez wątpienia dobry krok ze strony Elektroników.

Jak wiemy usługi abonamentowe cieszą się niesłabnącą popularnością, a możliwość zagrania w pokaźną liczbę produkcji bez konieczności ich osobnego zakupu z pewnością przekona wiele osób. Przypomnijmy jednak, że przed kilkoma laty taka opcja wydawała się wykluczona z racji negatywnego podejścia Sony, które w 2014 roku zdecydowanie nie chciało, aby EA Access zawitało także na ich konsolę. Nie jest to pierwszy raz, gdy Japończycy zmieniają zdanie i warto tu wspomnieć chociażby o rozgrywce cross-play obecnej w Fortnite czy Rocket League, pozwalającej na zabawę z posiadaczami innych platform sprzętowych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznaliśmy datę startu EA Access na PlayStation 4

 0