Poznaliśmy minimalne wymagania sprzętowe Battlefielda V

Poznaliśmy minimalne wymagania sprzętowe Battlefielda V

EA zaskoczyło nas nieco i opublikowało już wstępne minimalne wymagania sprzętowe dla Battlefielda V. Wygląda na to, że nic się w tej kwestii nie zmieniło względem Battlefielda 1.

Na oficjalnej stronie gry w serwisie Origin zapoznać możemy się już minimalnymi wymaganiami systemowymi dla Battlefielda V, co jest o tyle zaskakujące, że gra debiutować będzie na rynku dopiero w październiku, więc wiele może się jeszcze zmienić w tej kwestii, ale przynajmniej wiemy, w co celują twórcy tej produkcji. I tak, by w ogóle cieszyć się grą potrzebować będziemy procesora AMD FX-6350 lub Intel Core i5-6600K sparowanego z 8 GB pamięci operacyjnej RAM oraz kartą graficzną Radeon HD 7850 2GB lub Geforce GTX 660 2GB. Gra wspierać będzie 64-bitowe systemy Windows 7, Windows 8.1 i Windows 10 i potrzebuje 50 GB przestrzeni na naszym dysku. Wygląda więc na to, że o ile posiadamy w miarę współczesny sprzęt, to nie powinniśmy mieć problemów z zabawą w nowego Battlefielda, ale trzeba pamiętać, że taka konfiguracja zapewni nam jedynie niskie ustawienia graficzne i chcąc wycisnąć z gry ostatnie soki potrzebować będziemy zdecydowanie mocniejszego PC.

Identyczne wymagania minimalne jak w Battlefieldzie 1 sugerować mogą, że nowa odsłona części nie przyniesie jakiegoś znaczącego progresu w zakresie oprawy graficznej w stosunku do poprzednika

Identyczne wymagania minimalne jak w Battlefieldzie 1 sugerować mogą, że nowa odsłona części nie przyniesie jakiegoś znaczącego progresu w zakresie oprawy graficznej w stosunku do poprzednika. Trzeba jednak pamiętać, że silnik Frostbite jest dość elastyczny i może pokazać prawdziwy pazur na wyższych ustawieniach graficznych. Poza tym cały czas jest on optymalizowany pod kątem dostępnego na rynku sprzętu, a przez te dwa lata niewiele zmieniło się w tym zakresie (wciąż działamy na tych samych Pascalach od NVIDII). Sama prezentacja gry Battlefield V wzbudziła zaś bardzo mieszane opinie (abstrahując od bardzo nudnej formy konferencji, która była po prostu przegadana) i wiele osób uważa, że twórcy poszli za bardzo w widowiskowość, zatracając gdzieś po drodze klimat II wojny światowej. Nie należy jednak oceniać książki po okładce i gry po jednym trailerze, więc czekamy na więcej. Przypominamy, że gra trafi na rynek 19 października na PC, PS4 i Xbox One.

Minimalne wymagania systemowe PC

  • OS: 64-bitowy Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10
  • Procesor (AMD): AMD FX-6350
  • Procesor (Intel): Core i5 6600K
  • RAM: 8GB RAM
  • Karta graficzna (AMD): AMD Radeon HD 7850 2GB
  • Karta graficzna (NVIDIA): Nvidia GeForce GTX 660 2GB
  • DirectX: grafika kompatybilna z DirectX 11.0
  • HDD: 50GB

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznaliśmy minimalne wymagania sprzętowe Battlefielda V

 0