Poznaliśmy możliwe miejsce akcji Wiedźmina Sirius

Poznaliśmy możliwe miejsce akcji Wiedźmina Sirius

Nie tak dawno temu CD Projekt RED ogłosił, że redefiniuje Wiedźmina Sirius, co oznacza, iż projekt przechodzi głębokie zmiany i może nawet powstawać od zera. Taka sytuacja zrodziła plotkę według której miejscem akcji gry będzie Japonia.

Wiedźmin Sirius wydaje się być melodią bliżej nieokreślonej przyszłości, co potwierdza informacja CD Projekt RED, który redefiniuje tytuł i szuka innych pomysłów z powodu „wyniki ewaluacji zakresu i potencjału komercyjnego Projektu Sirius w pierwotnej formule”. Pozwoliło to zrodzić plotki odnośnie tego czego powinniśmy oczekiwać po produkcji, a jedna z nich wskazuje miejsce akcji, w której mogłaby rozegrać się historia. Według jednego z użytkowników forum 4chan będącego źródłem tej plotki Wiedźmin Sirius rozgrywałby się w Japonii. Całość będzie inspirowana mangą Wiedźmin: Ronin, która trafiła na półki w 2022 roku. Przedstawia on mroczny świat feudalnej Japonii z epoki Edo. Geralt podróżuje po Kraju Kwitnącej Wiśni, a jego celem pozostaje pani śniegu yuki onna.

Akcja Wiedźmina Sirius może rozgrywać się w feudalnej Japonii.

Zapewne Wiedźmin Sirius nie skupi się na słynnym Geralcie tylko opowie historię innego bohatera. Projekt Sirius jest aktualnie planowany jako jednorazowa przygoda stanowiąca eksperyment studia, bez kolejnych części, aczkolwiek, gdyby odniosła sukces, to nie należy wykluczyć powstania kontynuacji. Początkowo projekt miał być grą-usługą zawierającą tryb kooperacji, lecz w wyniku porażek tytułów z gatunku GaaS, deweloperzy zrezygnowali z tego planu i skupili się na rozgrywce dla jednego gracza. W tym celu zwiększono również budżet. Produkcja ma znajdować się w fazie preprodukcji.

Całość tak jak inne nadchodzące pozycje z tej serii działają na silniku Unreal Engine 5. Za powstanie Wiedźmina Sirius odpowiada The Molasses Flood, amerykańskie studio, które CD Projekt nabył w 2021 roku. CD Projekt opisywał Wiedźmina Sirius jako propozycję zarówno dla fanów uniwersum jak i nowych odbiorców. Autorzy przyznali, że celują w graczy lubiących mroczne gry RPG. Do tych plotek trzeba na razie podchodzić z dystansem. Jednak przeniesienie Wiedźmina do Japonii nie wydaje się złym pomysłem i eksperyment może wypalić.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznaliśmy możliwe miejsce akcji Wiedźmina Sirius

 0