Poznaliśmy możliwy termin debiutu Samsunga Galaxy Fold

Poznaliśmy możliwy termin debiutu Samsunga Galaxy Fold

Choć od zapowiedzi pierwszego składanego smartfona sygnowanego logiem Samsunga, czyli Galaxy Fold, minęło już trochę czasu, to wciąż nie doczekaliśmy się premiery urządzenia. Ta została bowiem przełożona na bliżej nieokreślony okres, a my możemy liczyć jedynie na spekulacje. Teraz przyszła kolej na następną, z której wynika, że debiut Galaxy Fold może nastąpić już wkrótce, a dokładniej w przyszłym miesiącu - niestety dzień nadal pozostaje wielką niewiadomą. Z pewnością wiele wyjaśni nam konferencja zaplanowana przez południowokoreańskiego giganta, ponieważ to właśnie na niej spodziewamy się podania terminu premiery telefonu. Niemniej, biorąc pod uwagę poważne problemy największego rywala Samsunga, tj. Huawei, firma raczej nie odczuwa presji jak najszybszego wydania składanego sprzętu.

Według najnowszych informacji składany Samsung Galaxy Fold powinien zadebiutować w sklepach już w lipcu.

Przełożenie debiutu było jednak jak najbardziej uzasadnione, bo Samsung otrzymał wiele niepokojących informacji od osób mających okazję przetestować Galaxy Fold, a wszystko przez składany wyświetlacz obecny w smartfonie. Mówiono wówczas m.in. o bardzo krótkiej żywotności czy wręcz wylewającym się ekranie. Nie da się ukryć, że w takiej sytuacji sprzęt kosztujący sporą sumę pieniędzy nie mógł po prostu trafić do sklepów w pierwotnie ustalonym terminie. Pozostaje zatem mieć nadzieję, iż tym razem producent dopracuje telefon tak, aby nie sprawiał podobnych problemów przyszłym właścicielom.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to wewnątrz Galaxy Fold umieszczono wydajny procesor Snapdragon 855 wspomagany przez aż 12 GB pamięci RAM. Znajdziemy tu też główny wyświetlacz (zlokalizowany w środku) Dynamic AMOLED o przekątnej 7,3 cala i rozdzielczości 1536 × 2152 pikseli i drugi mniejszy 4,6-calowy o rozdzielczości 1690 × 840 pikseli na zewnątrz. Jeśli chodzi o aparat główny, to Samsung zdecydował się na potrójny: 12 Mpix + 12 Mpix (teleobiektyw) + 16 Mpix (jednostka szerokokątna). Przednia kamera przeznaczona do selfie oraz wideorozmów posiada 10 Mpix obiektyw. Całość zasili z kolei bateria o pojemności 4380 mAh. Jest więc na co czekać, aczkolwiek nie należy oczekiwać, że składane telefony odniosą sukces zaraz po swoich debiutach. Większość ekspertów jest zgodna, iż na ewentualną popularyzację tej koncepcji należy poczekać kilka lat.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznaliśmy możliwy termin debiutu Samsunga Galaxy Fold

 0