Poznaliśmy nazwę nowych GeForce'ów?

Poznaliśmy nazwę nowych GeForce'ów?

Jak wskazują ostatnie ruchy NVIDII, firma może przygotowywać się do zapowiedzi nowych układów graficznych, których nazwa ma pochodzić od nazwiska pewnego matematyka.

Posucha panująca od dłuższego czasu na rynku kart graficznych pozwala snuć domysły odnośnie planów NVIDII oraz AMD w kwestii przyszłych modeli popularnych twórców. Niestety nagłe podwyżki cen produktów spowodowane przez krytpowalutowych górników w znaczącym stopniu przyczyniły się do rozwoju obecnej stagnacji. Okresowo jesteśmy zalewani spekulacjami na temat potencjalnych następów GeForce'ów GTX 10, teraz również pojawiła się następna teoria spiskowa wysunięta po tweecie NVIDII. Otóż Zieloni opublikowali wiadomość odnoszącą się do Alana Turinga. Co ma wspólnego ów jegomość z kartami popularnego producenta? Właśnie w jego nazwisku fani upatrują się nazwy kodowej kolejnej generacji sprzętu sygnowanego logiem GeForce.

Według najnowszych spekulacji kolejna generacja GeForce'ów miałaby nosić nazwę Turing

Poznaliśmy nazwę nowych GeForce'ów?

Alan Turing to brytyjski matematyk, kryptolog, a także autor pojęcia maszyny Turinga. Dodatkowo jest również uważany za jednego z ojców informatyki. Dla wielu umieszczenie jego persony nie wydaje się czystym zbiegiem okoliczności. Oczywiście obecnie wszystko jest obiektem czystych plotek, a jak wyjdzie finalnie przekonamy się za jakiś czas. Co ciekawe o przyszłej generacji wiemy stosunkowo mało. Poza zwiększoną wydajnością ciężko ocenić jakie jeszcze nowinki otrzymamy w zestawie. Kilka źródeł wskazywało, że premierę zaplanowano na lipiec bieżącego roku, jednakże ciężko uwierzyć dotrzymanie tego terminu, ponieważ NVIDIA już ogłosiłaby istnienie nowych kart. Czy następcy serii GTX 10 są nam potrzebni już teraz? To oczywiście temat do otwartej dyskusji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznaliśmy nazwę nowych GeForce'ów?

 0