Poznaliśmy oficjalną datę premiery Red Dead Redemption II

Poznaliśmy oficjalną datę premiery Red Dead Redemption II

Po wielu miesiącach spekulacji Rockstar zdecydował się oficjalnie potwierdzić datę premiery Red Dead Redemption 2. 

Niestety wbrew wszelkim oczekiwaniom nie nastąpi ona w pierwszym kwartale obecnego roku, a pod jego koniec - 26 października. Wówczas posiadacze PlayStation 4 i Xboxa One wyruszą na Dziki Zachód. Red Dead Redemption II stanowi prequel całej serii, a więc historia w nim opowiedziana rozgrywa się na długo przed tą ukazaną w jedynce. Wskakujemy w niej w buty ściganego przez prawo Arthura Morgana, członka gangu Dutcha Van der Linde'a. Produkcja ma ponownie zaoferować tryb wieloosobowy, jednakże zbyt wielu informacji na jego temat nie zdołaliśmy poznać. Powodem obsuwy ma być oczywiście chęć jak najlepszego dopracowania całości przez zespół deweloperski. Co ciekawe jak widzimy na poniższym obrazku opowieść rozegra się w różnych porach roku m.in. zimą. 

Rockstar wbrew wcześniejszym oczekiwaniem podjął decyzję o przełożeniu debiutu jednej z bardziej wyczekiwanych gier na koniec bieżącego roku

Według wielu źródeł posiadacze PC-tów podobnie jak w przypadku poprzedniej części będą musieli obejść się smaczkiem, gdyż producent nie przewiduje portu dedykowanego ich platformie. Jest to trochę dziwna polityka, gdyż przykładowo seria Grand theft Auto od lat związana jest z blaszakami, święcąc na nich triumfy. Warto zaznaczyć, że w sierpniu prezes Take-Two (wydawcy gier Rockstara) dość pochlebnie wypowiedział się o rynku PC-towym, lecz bardziej dotyczyło to takich tytułów jak Civilization, czy XCOM, a nie zabaw na Dzikim Zachodzie. W między czasie tradycyjnie spekulowano również o ewentualnym remasterze poprzedniczki, mającym pojawić się nie tylko na next-genach, ale też komputerach. Niestety popularne studio jak zwykle nabrało wody w usta w wielu tematach na które odpowiedź powinniśmy poznać w przyszłości.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznaliśmy oficjalną datę premiery Red Dead Redemption II

 0