Poznaliśmy specyfikację flagowych modeli Xperia XZ2 i Xperia XZ2 Compact

Poznaliśmy specyfikację flagowych modeli Xperia XZ2 i Xperia XZ2 Compact

Sony w trakcie targów MWC 2018 odsłoniło najważniejsze karty, ujawniając dwa flagowe modele, które w tym roku nastawione są m.in. na sztukę fotografii. 

Zapowiedziane Xperia XZ2 i Xperia XZ2 Compact posiadają metalowe, wyraźnie zaokrąglone ramki. Z kolei przód pokrywa warstwa ochronna Gorilla Glass 5 2,5D. Nowe modele zdecydowanie nastawione są na rozrywkę. Dzięki czemu na pokładzie znajdziemy procesor Snapdragon 845 wspomagany przez 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB UFC (nie zabrakło też miejsca na slot karty microSD). Ekran Xperia XZ2 posiada 5,5-calowy ekran zaś druga wersja równe 5 cali w FUllHD i rozdzielczość 18:9 (są tu także usprawnione panele IPS LCD). Nowością w smartfonach Sony jest dodanie usprawnionej funkcji HDR. Działa ona nawet na nagraniach wykonanych w 4K. Aparat fotograficzny nie doczekał się zbyt wielkiej rewolucji przez co przypomina rozwiązania obecne w starszej Xperia XZ Premium, czy Xperia XZ1. Tak dokładnie chodzi o Motion Eye. 

Nowe flagowce od Sony charakteryzuje nie tylko lepsza wydajność, ale także znacznie lepsza jakość aparatu, który ponownie zadowoli bardziej wymagających amatorów fotografii 

Aparat cechuje sensor 19-megapikseli IMX 400 oraz optyka o jasności f/2,0. Firma przy okazji wprowadziła parę świeżych udogodnień w systemie dzięki ulepszonemu silnikowi BIONZ i podwójnemu ISP. W efekcie otrzymujemy lepszą paletę kolorów na zrobionych zdjęciach, czy ich jakość w gorszych warunkach oświetleniowych. Większe innowacje spotkały opcje nagrywania wideo. Oprócz wspomnianego HDR w 4K telefon uwieczni chwile w trybie Super Slow Motion przy spowolnieniu 960 kl/s w uwaga: jakości FullHD. Do ciekawych rozwiązań warto zaliczyć polepszony system wibracyjny, który w bardziej naturalny sposób informuje o nowych powiadomieniach. Premierę Xperii XZ2 i XZ2 Compact ustalono na kwiecień. Niestety ceny nie zostały jeszcze ujawnione. Ale wystarczy poczekać do okolic 12 marca, wówczas rozpocznie się przedsprzedaż na najlepszy model Sony. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznaliśmy specyfikację flagowych modeli Xperia XZ2 i Xperia XZ2 Compact

 0