Poznaliśmy wstępną datę premiery serialowego Wiedźmina od Netflixa

Poznaliśmy wstępną datę premiery serialowego Wiedźmina od Netflixa

Nie da się ukryć, że postać Geralta z Rivii rozpaliła wyobraźnię nie jednego fana fantasy, głównie za sprawą gier komputerowych. Chociaż na uniwersum Wiedźmina składają się nie tylko rzeczone produkcje autorstwa CD Projekt RED, ale również serial, który powstaje dzięki Netflixowi i właśnie teraz poznaliśmy nieco więcej detali dotyczących całego projektu.

Dotychczasowe próby podboju branży filmowej przez najsłynniejszego zabójcę potworów nie należały do zbyt udanych. Film, czy serial, których premiera miała miejsce wiele lat temu spotkały się z liczną krytyką za kiepską opowieść, czy fatalne efekty specjalne. Byka za rogi postanowił złapać Netflix, zapowiadając w ubiegłym roku własny kilkuodcinkowy serial. Do tej pory autorka odpowiadająca za projekt dzielnie milczała w kwestii fabuły oraz wielu pomniejszych detali, aczkolwiek wreszcie postanowiła uchylić nieco rąbka tajemnicy. I tak wiemy, iż pierwszy sezon Wiedźmina od Netflixa będzie składał się dokładnie z ośmiu epizodów. Dla wielu stanowi, to z pewnością małą ilość, ale z drugiej strony firma chce przekonać się jak ów projekt odbiorą fani (nikt nie chce przecież wyrzucać pieniędzy w błoto).

Premiery serialowych przygód Geralta powinniśmy oczekiwać nie wcześniej niż za dwa lata

Co ciekawe Wiedźmińska seria zostanie nakręcona w Europie Wschodniej zaś według pomysłodawczyni wybór innej lokalizacji z oczywistych względów nie wchodził w grę. Jeśli chodzi o datę debiutu, to Hissrich oczekuje, iż nastąpi ona na przełomie 2020 roku, a więc jeszcze odrobinę musimy poczekać na telewizyjnego Geralta. Obecnie poza pilotażem nie zostały napisane scenariusze do żadnych innych odcinków, ale jak nadmieniła producentka wszelkie pomysły, są obecne w jej głowie. Przy okazji nie potwierdzono, czy zaserwowana historia oprze się na wydarzeniach z Ostatniego Życzenia bądź Miecza Przeznaczenia autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Pierwotnie twierdzono, że polskiego pisarza zatrudniono jako konsultanta kreatywnego, aczkolwiek on sam zdawał się tym pogłoskom zaprzeczać.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznaliśmy wstępną datę premiery serialowego Wiedźmina od Netflixa

 0