Poznaliśmy wymagania sprzętowe Hogwarts Legacy. Są wysokie

Poznaliśmy wymagania sprzętowe Hogwarts Legacy. Są wysokie

Poznaliśmy wymagania sprzętowe Hogwarts Legacy, które niestety są wysokie i nawet minimalnej konfiguracji nie sprostają wszystkie komputery. Szykuje się kiepska optymalizacja?

Hogwarts Legacy to ładnie wyglądająca gra, która jednak nie prezentuje wizualnych fajerwerków i odstaje od lepszych produkcji. Powstaje też na poprzednią generację konsol PlayStation 4 oraz Xbox One. Jednak udostępnione wymagania sprzętowe są wysokie nawet na minimalnej konfiguracji. Do odpalenia Hogwarts Legacy na maksymalnych detalach potrzebujemy komputera wyposażonego w procesor Intel Core i5-8400 lub AMD Ryzen 5 3600, 16 GB pamięci RAM i kartę graficzną NVIDIA GeForce 1080 Ti (11 GB VRAM) lub AMD RX 5700 XT (8 GB VRAM). W przypadku minimalnych ustawień niezbędny jest Core i5-8400/Ryzen 5 2600, 8 GB RAM i GeForce GTX 1070 lub AMD RX Vega 56 (8 GB VRAM).

Do odpalenia Hogwarts Legacy w minimalnych ustawieniach jest zalecany GeForce GTX 1070.

Do tego DirectX 12 i 85 GB wolnego miejsca na dysku HDD/SSD. Dziwić nieco może konieczność posiadania minimum GPU GeForce GTX 1070 z 8 GB VRAM zamiast np. GTX 1060 w grze, która graficznego szału nie robi, chociaż oczywiście ładnie się prezentuje. O ile do zalecanej konfiguracji nie ma większych zastrzeżeń tak, żeby spełnić minimalne wymagania trzeba posiadać prawie magiczny sprzęt, a nie wysłużony mugolski komputer. Dodatkowo opis Steam sugeruje, że przy minimalnych nie będziemy mieć do czynienia z natywną rozdzielczością Full HD tylko upscalingiem z niższej rozdzielczości. Miejmy nadzieję, że optymalizacja da radę i gracze PC nie otrzymają kiepskiego portu z konsol.

Poznaliśmy ceny Hogwarts Legacy. Steam życzy sobie za podstawowe wydanie 269 złotych, natomiast Deluxe Edition kosztuje 309 złotych. Najlepsza wersja zawiera: Testrala pod wierzch, czarnomagiczną arenę walk, czarnomagiczny zestaw wyglądu, czarnomagiczną furażerkę i 72-godzinny wcześniejszy dostęp do gry. Za wydanie PlayStation 4/Xbox One zapłacimy 299 PLN (podstawka) oraz 359 PLN (Deluxe Edition), PlayStation 5/Xbox Series X/S 319 PLN i 359 PLN (Deluxe Edition). Istnieje również edycja kolekcjonerska z lewitującą różdżką. Koszt zestawu to około 1500 złotych.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznaliśmy wymagania sprzętowe Hogwarts Legacy. Są wysokie

 0