Poznaliśmy założenia technologii PSSR w PS5 Pro, a Sony szuka kreta

Poznaliśmy założenia technologii PSSR w PS5 Pro, a Sony szuka kreta

Insider Gaming udostępniło informacje związane z założeniami technologii PSSR (PlayStation Spectral Super Resolution), która zadebiutować ma w PlayStation 5 Pro. 

Poczynając od konsoli PlayStation 5 Pro, której premiera planowana jest na koniec tego roku, Sony chce polegać na nowoczesnej technologii superrozdzielczości opartej na uczeniu maszynowym. PSSR, które wyciekło w zeszłym tygodniu, będzie mogło w pełni wykorzystać sprzętowe możliwości PS5 Pro.

Według Insider Gaming Sony postawiło sobie za cel wydajność PSSR na PS5 Pro na 4K 60 kl./s lub 8K kl./s.

Według Insider Gaming Sony postawiło sobie za cel wydajność PSSR na PS5 Pro na 4K 60 kl./s lub 8K kl./s. Stwierdza się, że obecnie planowany sprzęt (60 CU RDNA3) nie będzie w stanie zapewnić większej wydajności, ale w przyszłości wraz z nową konsolą (PlayStation 6) może już obsługiwać 4K 120 FPS i 8K 60 FPS. Co ważne, nie wspomniano, czy wiąże się to z jakimkolwiek rodzajem techniki generowania ramek.

ps5 pro

Portal udostępnił także wewnętrzne szacunki Sony dotyczące wydajności korzystania z PSSR na PS5 Pro oraz porównanie z PS5. Nowa konsola będzie w stanie zapewnić 60 kl.s przy rozdzielczości 1440p przy użyciu PSSR, w porównaniu do PS5 działającego w 1080p przy 60 kl./s i 1800p przy 30 kl./s. Celem jest zapewnienie jakości obrazu podobnej do trybu Fidelity przy zachowaniu 60 FPSów w trybie Performance.

W innej grze wykorzystującej PSSR i napędzanej przez PS5 Pro ulepszone GPU RDNA 3/RDNA 4 z 2-3x wydajniejszym ray tracingiem, konsola również  umożliwić ma rozgrywkę w 60 kl./s, ale z włączonym śledzeniem promieni. Insider Gaming podaje, że ​​PSSR będzie wymagało 250 MB pamięci, ale dodano, że 180 MB pochodzi z biblioteki PSML (PlayStation Machine Learning), a 64 MB z gry.

Według plotek premiera Sony PlayStation 5 Pro ma nastąpić jesienią tego roku, ale firma nie ogłosiła jeszcze oficjalnie wersji Pro swojej konsoli obecnej generacji. Wydaje się jednak, że sprawa jest przesądzona, bo jak donosi Tom Henderson, który uchodzi za wiarygodne źródło informacji, producent wszczął śledztwo, szukając źródła przecieku na temat konsoli znanej pod nazwą kodową Trinity. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznaliśmy założenia technologii PSSR w PS5 Pro, a Sony szuka kreta

 0