Pracownicy Intela przypadkiem ujawnili litografie procesorów graficznych Battlemage i Celestial

Pracownicy Intela przypadkiem ujawnili litografie procesorów graficznych Battlemage i Celestial

Zagraniczny serwis Gamma0burst dokopał się do informacji na temat kolejnych generacji kart graficznych Intela. Na profilach Linkedin inżynierów Intela odnalezione zostały szczegóły o litografiach, które mogą zostać wykorzystane do produkcji procesorów graficznych Battlemage i Celestial.

Szczegóły o kolejnych generacjach GPU Intela dostrzeżone na profilach pracowników

Na niektóre informacje można wpaść przypadkiem. Tutaj chyba jednak trzeba było włożyć trochę pracy. Zagraniczny serwis Gamma0burst odszukał na profilach pracowników Intela w serwisie Linkedin informacje dotyczące projektów, nad którymi pracowali. Nic nadzwyczajnego, przejście do innego projektu oznacza, że stary możemy wrzucić sobie do portfolio. No nie do końca.

Z przecieków dowiedzieliśmy się chociażby, że niektórzy inżynierowie Intela pracowali nad dedykowanymi kartami graficznymi wykonanymi w litografii 3 nm oraz 4 nm.

Informacje z profili pracowników Intela

Źródło: Gamma0burst

 

Informacje, o których mowa dotyczą najpewniej przyszłych generacji kart graficznych Intela. O ile szczegóły na temat samego nazewnictwa nie zostały ujawnione, o tyle pojawiły się wzmianki o wykorzystanych litografiach. Z przecieków dowiedzieliśmy się chociażby, że niektórzy inżynierowie Intela pracowali nad dedykowanymi kartami graficznymi wykonanymi w litografiach 3 nm oraz 4 nm. A to tylko informacje z jednego profilu.

Kolejne generacje kart graficznych Intela mogą wykorzystać litografie 5 nm, 4 nm i 3 nm

Potwierdzenie widoczne jest natomiast na profilu innej osoby, u której wymienione zostały technologie 5 nm oraz 3 nm. Jeśli chodzi o obecnie dostępną generację Arc Alchemist, do jej produkcji wykorzystana została litografia 6 nm. Wygląda zatem na to, że wspomniane procesy technologiczne zostaną użyte w przypadku kolejnych generacji GPU Intela, a dokładniej Battlemage oraz Celestial.

Intel GPU roadmap

Premiery rodziny układów Battlemage spodziewamy się w przyszłym roku. Seria Celestial ma je zastąpić dopiero w 2025 roku, choć to dość wczesne założenia. Może i przecieki na temat litografii to niewiele, ale teraz wiemy chociaż ciut więcej o przyszłych generacjach kart graficznych Intela.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pracownicy Intela przypadkiem ujawnili litografie procesorów graficznych Battlemage i Celestial

 0