Pracownicy Microsoftu zmuszeni do przejścia z Androida na iPhone’y

Pracownicy Microsoftu zmuszeni do przejścia z Androida na iPhone’y

Firma Microsoft poinformowała swoich pracowników w Chinach, że w ramach nowych planów cyberbezpieczeństwa będą musieli korzystać z dostarczonych przez firmę modeli iPhone 15. Decyzja ta oznacza zakaz używania telefonów z systemem Android w celach służbowych.

Nowe zasady obejmują także korzystanie z menedżera haseł Microsoft Authenticator oraz aplikacji Identity Pass na iPhone'ach, aby potwierdzić tożsamość i zalogować się na urządzeniach służbowych. Dostęp z poziomu systemu Android nie będzie możliwy. Informacja została przekazana setkom pracowników za pośrednictwem wewnętrznej notatki, donosi Bloomberg. Pracownicy otrzymają iPhone'a 15, który mogą odebrać w określonych lokalizacjach w Chinach kontynentalnych lub Hongkongu. To oznacza, że telefony takie jak Xiaomi, Huawei, Redmi, OnePlus i Oppo nie będą już dozwolone.

Firma Microsoft poinformowała swoich pracowników w Chinach, że w ramach planów cyberbezpieczeństwa będą musieli korzystać w pracy z telefonów iPhone 15.

Microsoft wyjaśnia, że zmiana jest konieczna, ponieważ wymagane aplikacje są dostępne tylko w Google Play Store i Apple App Store. „Aplikacje Microsoft Authenticator i Identity Pass są oficjalnie dostępne w sklepach Apple i Google Play. Ze względu na brak dostępności Google Mobile Services w tym regionie, staramy się zaoferować pracownikom sposób dostępu do tych wymaganych aplikacji, taki jak urządzenie z systemem iOS” — wyjaśnia przedstawiciel Microsoftu. Przejście jest częścią inicjatywy Secure Future firmy Microsoft, która została ustanowiona w listopadzie 2023 r. w celu przeglądu standardów cyberbezpieczeństwa. Pomimo tych działań, rosyjscy hakerzy zdołali naruszyć korporacyjne systemy poczty e-mail firmy Microsoft na początku tego roku. Dodatkowo, zewnętrzna firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem uzyskała w lutym dostęp do wewnętrznych danych Microsoftu na serwerze w chmurze Azure, który nie miał hasła.

Po siedmiomiesięcznym przeglądzie, amerykańscy federalni regulatorzy stwierdzili w kwietniu, że Microsoft musi przeprowadzić „fundamentalne” reformy swojej polityki cyberbezpieczeństwa. Rada ds. przeglądu obwiniła kulturę korporacyjną Microsoftu za włamanie do poczty e-mail wspierane przez Chiny, w którym chińscy hakerzy sfałszowali tokeny uwierzytelniające Microsoftu, aby włamać się do amerykańskich rządowych kont Outlook.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pracownicy Microsoftu zmuszeni do przejścia z Androida na iPhone’y

 0