Pracownik Google twierdzi, że Android jest równie bezpieczny, co iOS

Pracownik Google twierdzi, że Android jest równie bezpieczny, co iOS

Wśród wielu użytkowników pokutuje opinia, że iPhone’y są bezpieczniejsze od smartfonów z Androidem. Jednak Adrian Ludwig – odpowiedzialny w Google za bezpieczeństwo, twierdzi, że system z zielonym robotem jest równie bezpieczny, co telefony Apple.

W wywiadzie udzielonym po konferencji na temat bezpieczeństwa na Manhattanie, Adrian Ludwig – dyrektor ds. bezpieczeństwa w Google, powiedział, że telefony z serii Pixel są równie bezpieczne, co iPhone’y. - W praktycznie wszystkich modelach zagrożeń Pixele oraz iPhone’y wypadają niemal identycznie – stwierdził Ludwig. Dodał także, że już w przyszłości Android ma być systemem jeszcze bezpieczniejszym od iOS-a. Ma to się stać między innymi dzięki otwartości systemu Google.

Adrian Ludwig zdradził także, że każdego dnia Safety Net – wbudowany w Androida mechanizm zabezpieczający – skanuje około 400 mln urządzeń oraz 6 mld aplikacji. Uzyskane w ten sposób dane potwierdzają, że zaledwie 1% urządzeń z Androidem ma PHA, czyli potencjalnie niebezpieczne aplikacje (Potentially Harmful Applications).

Pracownik Google jako dobry przykład wspomniał o zeszłorocznym bugu o nazwie Stagefright. W teorii miały być na niego podatne niemal wszystkie smartfony i tablety z Androidem. W praktyce Google nie znalazło ani jednego przykładu wykorzystania tego błędu w celu przejęcia poufnych informacji. Poza tym, jego zdaniem, Android jest dzisiaj na tyle bezpiecznym systemem, że praktycznie niemożliwe są masowe włamania. Mogą zdarzyć się co najwyżej pojedyncze sytuacje.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pracownik Google twierdzi, że Android jest równie bezpieczny, co iOS

 0