Pracownik Honor zgubił prototyp smartfona. Na znalazcę czeka 5000 euro

Pracownik Honor zgubił prototyp smartfona. Na znalazcę czeka 5000 euro

Raz na jakiś czas słychać w branży o przypadkach zgubienia w miejscu publicznym prototypu niezapowiedzianego urządzenia. Najsłynniejszym tego typu przypadkiem była utrata iPhone'a 4 w barze przez inżyniera Apple, który szybko stał się byłym inżynierem. Podobna historia przydarzyła się z Google Pixel 3 przed zapowiedzią urządzenia. Jednak akurat dla Pixela 3 nie miało większego znaczenia, bo urządzenie było już ofiarą wielu przecieków, więc „zagubiony” egzemplarz nie powiedziałoby nam więcej niż to, co i tak już było wiadome. Teraz Honor dołącza do elitarnego klubu producentów OEM, którym udało się „stracić” swoje urządzenie przed datą premiery. W przeciwieństwie jednak do Apple i Google, Honor nie udaje, że nic się nie stało, publicznie informuje o stracie i oferuje całkiem pokaźną nagrodę w wysokości 5000 euro dla znalazcy urządzenia.

Znajdujecie prototyp urządzenia. Oddajecie go producentowi za 5000 euro, czy szukacie lepszej oferty u YouTuberów? ;)

Pracownik firmy stracił prototyp niezapowiedzianego urządzenia Honor rzekomo podczas transportu. Obrazek zamieszczony na Twitterze mówi, że „W Poniedziałek Wielkanocny jeden z pracowników firmy Honor zostawił prototyp smartfona Honor w ICE 1125 podczas podróży z  Dusseldorf do Monachium. Prototyp jest w szarym futerale ochronnym, który całkowicie zasłania kamery”.  Pechowcem tym jest Moritz Scheidl, który pracuje dla niemieckiej filii Honor. Zgubił on prototyp wracając ze świątecznego spotkania z rodziną i otwarcie przyznaje, że byłoby katastrofą, gdyby urządzenie wpadło w niepowołane ręce, na przykład do konkurencji, zwłaszcza że oficjalna premiera dopiero za miesiąc.

Nie trudno się domyśleć, że chodzi tu o urządzenie z nadchodzącej serii Honor 20 i najprawdopodobniej zgubiony został flagowy Honor 20 Pro. Wysoka nagroda ją zaoferowano znalazcy, może potwierdzać, że chodzi własnie o flagowca i pokazuje, jak bardzo firma nie chce, żeby urządzenie trafiło do konkurencji, czy prasy. Znalazca zapewne odda smartfona, w końcu 5000 euro to całkiem niezły interes jak za smartfona. Chyba że ktoś zaoferuje więcej. Póki co wiadomo, że Honor 20 ma być napędzany procesorem Kirin 980, współpracującym z układem graficznym Mali-G76 MP10. Za zdjęcia będzie odpowiedzialny czujnik Sony IMX600 o rozdzielczości 48 megapikseli. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pracownik Honor zgubił prototyp smartfona. Na znalazcę czeka 5000 euro

 0