Prawdopodobnie trwają prace nad Metal Gear Solid Remake

Prawdopodobnie trwają prace nad Metal Gear Solid Remake

Bluepoint Games to studio, które jakiś czas temu znalazło sobie pewną niszę i doskonale się w niej realizuje. Jaką? Doskonale sprawdzają się w tworzeniu remasterów oraz remake’ów starszych gier. Zaczęło się mniej więcej w 2014 roku, gdy wydali God of War Collection. W kolejnych latach do swojego CV dorzucili jeszcze części Uncharted w wersji Remastered, a później także Shadow of the Colossus, wydane w 2018 roku. Już wtedy pojawiały się plotki, że następny w kolejności może być jeden z dwóch remasterów: Demon’s Souls lub Metal Gear Solid. Dzisiaj już wiemy, że studio pracowało nad nową wersją „Duszy demonów” na konsolę PlayStation 5. Ale czy tylko? Najnowsze plotki sugerują, że prawdopodobnie nie był to jedyny projekt. Jest spora szansa, że jednocześnie trwały prace właśnie nad Metal Gear Solid Remake.

Bluepoint Games prawdopodobnie pracuje od jakiegoś czasu na Metal Gear Solid Remake.

Metal Gear Solid

Taką informację podał YouTuber, kryjący się za kanałem Moore’s Law is Dead. Ma on na swoim koncie kilka sprawdzonych przecieków. Jako pierwszy, jeszcze przed oficjalną zapowiedzią, poinformował on o premierze nowej części God of War w 2021 roku. Możemy zatem założyć, że jego źródła są sprawdzone. Z przekazanych przez niego informacji wynika, że prace nad Demon’s Souls i Metal Gear Solid Remake przez pewien czas przebiegały równocześnie. Przygody Solid Snake’a w nowej odsłonie są tworzone już co najmniej od 3 lat, a w proces zaangażowany jest podobno sam Mark Cerny, co sugeruje tytuł ekskluzywny na PS5. Co więcej, pod względem gameplayu gra ma przypominać ostatnią część serii, czyli Metal Gear Solid V. To oznaczałoby widok TPP, czyli zza pleców głównego bohatera. Na ten moment to wszystko, co wiemy w tej sprawie.

Do powyższych wiadomości, z oczywistych względów, należy podchodzić z pewnym dystansem. To w końcu tylko plotki, które nie zostały w żaden sposób potwierdzone. Nie zmienia to faktu, że coś zdaje się być na rzeczy. W Demon’s Souls znajduje się easter egg z dźwiękiem wydawanym przez Metal Gear Rex. Z kolei w jednym z tweetów z października 2019 roku Bluepoint Games starało się w zawoalowany sposób zasugerować, że pracuje nad dwiema grami. Jedną było prawdopodobnie Demon’s Souls. Czy Metal Gear Solid Remake to druga z nich? Jest na to spora szansa. Jeśli tak, to już nie mogę się doczekać, bo pierwszy MGS to jedna z moich ukochanych gier, którą wspominam z ogromnym sentymentem. Oby remake powstawał i oby był dobry!

Pokaż / Dodaj komentarze do: Prawdopodobnie trwają prace nad Metal Gear Solid Remake

 0