Predator Triton 17 X - najpotężniejszy laptop Acer wreszcie w Polsce

Predator Triton 17 X - najpotężniejszy laptop Acer wreszcie w Polsce

Predator Triton 17 X został zapowiedziany podczas kwietniowej konferencji Next@Acer. I chociaż od tamtej pory minęło już sporo czasu, to laptop dopiero teraz trafił na polski rynek. Jak twierdzi firma jest to najpotężniejszy notebook w jej ofercie.

Obudowa nowego Tritona 17 X mierzy niecałe 2,5 cm grubości. Wykonano ją za pomocą CNC, dzięki czemu charakteryzuje się piaskowaną teksturą. Przenośny komputer jest dostępny w konfiguracji z procesorem Intel Core i9-13900HX 13. generacji i kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4090. Warto dodać, że wspomniany procesor o nowej architekturze hybrydowej to nawet 24 rdzenie o maksymalnej częstotliwości turbo na poziomie 5,4 GHz. Laptop posiada 17-calowy wyświetlacz WQXGA mini-LED (AmLED) z częstotliwością odświeżania 250 Hz i szczytową jasnością 1000 nitów. Osoby, które szukają jednak jeszcze więcej, mogą sięgnąć po wariant wyposażony w 64 GB pamięci DDR5 5600 Hz i w dysk PCIe SSD o pojemności 4 TB pamięci w technologii RAID 0.

Predator Triton 17 X, który zadebiutował w kwietniu podczas konferencji Next@Acer jest już dostępny na polskim rynku w cenie ponad 21 tysięcy złotych.

Predator Triton 17 X - najpotężniejszy laptop Acer wreszcie w Polsce

Obecność tak wydajnych podzespołów sprawia, iż notebook musi mieć odpowiednie chłodzenie. Acer nie zapomniał o tej kwestii i zastosował technologię Vortex Flow z pianką termiczną, na którą składają się trzy wentylatory, z których dwa to specjalnie zaprojektowane rozwiązania 3D AeroBlade piątej generacji, wyposażone w mechanizm sterowania przepływem powietrza, co przekłada się na 10% wyższy przepływ powietrza wewnątrz urządzenia w porównaniu z wentylatorami 3D AeroBlade poprzedniej generacji.

Predator Triton X 17 oferuje szereg funkcji i rozwiązań, w tym klawiaturę z podświetleniem RGB dla każdego klawisza, czytnik linii papilarnych, a także imponujący system DTS:X Ultra, na który składa się aż sześć głośników. Są też technologie Intel Killer E3100G+ Ethernet i Intel Killer Wi-Fi 6E AX1690i. 

Laptop jest w stanie obsłużyć dwa wyświetlacze o jakości obrazu 4K lub jeden wyświetlacz o jakości obrazu 8K. Dane przesyłane są z maksymalną prędkością transferu na poziomie 40 Gb/s, natomiast ładowanie urządzenia odbywa się z mocą do aż 100 W. Predator Triton 17 X jest już dostępny w sklepach Media Expert oraz w oficjalnym sklepie Acer w cenie 21 999 zł.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Predator Triton 17 X - najpotężniejszy laptop Acer wreszcie w Polsce

 0