Premier League otwiera biuro do walki z piratami i nielegalnymi streamami

Premier League otwiera biuro do walki z piratami i nielegalnymi streamami

Premier League ogłosiło utworzenie pierwszego międzynarodowego biura, na którego siedzibę wybrano Central Business District w Singapurze. Biuro ma celu przede wszystkim walkę z piractwem, które uderza w ligę oraz partnerów transmitujących rozgrywki. Kluby z Premiere League zgłosiły w okresie 2016/2017 4,5 miliarda funtów dochodu, co pokazuje jak lukratywny jest ten sport w najwyższej lidze. Samo Premier League ma 3-letni kontrakt telewizyjny, na mocy którego otrzymali rekordową kwotę 5,1 miliarda funtów od stacji telewizyjnych Sky i BT. Nowa umowa na lata 2019-2022 zagwarantowała lidze 4,45 miliarda funtów i organizacja ta jest ekstremalnie zmotywowana do ochrony zarobków swoich i klientów przez ukrócenie piractwa.

Biuro w Singapurze to pierwszy krok do walki z nielegalnymi streamami Premier League na całym świecie.

Nowe biuro jest zwiastunem wielkich zmian. Zlokalizowana w Tanjong Pagar placówka ma być zorientowana na region azjatycko - pacyficzny, skąd liga będzie koordynować antypirackie działania na wielu rynkach. Jeśli chodzi o same działania, to Premier League jest dobrze znane z namierzania i wyłączania streamów, zwłaszcza w okresie meczów na żywo. W UK opracowali oni oraz doprowadzili do wdrożenia nakazy dotyczące transmisji na żywo, zmuszające operatorów do blokowania nielegalnych streamów meczów, by przeszkodzić piratom niemal chwilę po rozpoczęciu przez nich aktywności. Najczęściej zakłócanie transmisji ma miejsce w sobotnie popołudnia i pomimo, że wielu nielegalnych dostawców IPTV opracowało kilka skutecznych sposobów omijania zabezpieczeń, to na forach brytyjskich narzekania na zdjęte transmisje najczęściej pojawiają się właśnie w soboty.

Jak dotąd działalność blokująca piratów ograniczała się do UK, jednak wraz z otwarciem nowego biura (które zapewne jest pierwszym z wielu) skoncentrowanego na piractwie, wszystko wskazuje, że działalność rozszerzona będzie na wszystkie kluczowe kraje. "Region Azji i Pacyfiku jest strategicznie ważny dla Premier League i jej klubów" - powiedział Paul Molnar, dyrektor ds. transmisji w lidze - "Singapur jest idealną lokalizacją dla naszego pierwszego międzynarodowego biura i chcemy wykorzystać ten nowy przyczółek do wspierania naszych wielu partnerów oferujących transmisje w tym regionie. (...) Jednocześnie niezwykle ważne jest, żebyśmy zaangażowali lokalne zasoby i ekspertów do walki z nieustannie rosnącym zagrożeniem ze strony piratów, którzy działają na szkodę wszystkich udziałowców w tej branży".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premier League otwiera biuro do walki z piratami i nielegalnymi streamami

 0